У Харкові цього тижня відбудуться цікаві заходи до свята (фото)

3684
Саме під час війни українці як ніколи відчувають свою культурну єдність.

А ви знали? Сьогодні, 17 липня, відзначають День етнографа. Це свято фахівців, які вивчають культуру й побут народів світу, їхню культуру та взаємодію з навколишнім світом.
День етнографа започаткували у 1970-х роках на честь дня народження (17 липня 1846 року) мандрівника, антрополога, біолога та етнографа Миколи Миколайовича Міклухо-Маклая. До речі, 17 липня 1871 року також народився етнограф, фольклорист, один із засновників українського етнографічного музикознавства Філарет Колесса.
До речі. кому як не етнографам знати, що вишиванка - це генетичний код нації...
Харківський художник Гамлет під час війни зобразив вишиванку у центрі міста. Ще й додав як завжди напис з глибоким змістом - "Українська вишиванка зараз - це маскувальна сітка".

До речі, саме цього дня, 17 липня 2012 року харківські художники Гамлет Зіньківський, Артем Волокітін та Микола Рідний увійшли до списку десяти найперспективніших художників за версією журналу «Forbes Україна». Гамлет Зіньковський посів 2 місце. Артем Волокітін – 5-е місце. Микола Рідний – 9-е місце.
Трохи цікавих заходів до свята.

Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка та Харківська обласна організація Національної Спілки письменників України запрошують на цікавий захід -  онлайн-зустріч «Важко бути пророком у тривожній країні» до 80-річчя від дня народження члена Національної Спілки письменників України Івана Шкварка.

А ще цієї п’ятниці, 21 липня, о 14.00 у Музеї видатних харків'ян ім. К.І. Шульженко (Байкальський провулок, 1)  відкриється творча виставка від "Майстерні Образу" – «Арт-віночок як метаморфоза українського образу».
Не пропустіть – буде цікаво!

Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела 
Читайте також: