У Харкові після ракетного удару помер видатний український вчений

1210

У Харкові 27 квітня 2024 року на 77-му році пішов з життя видатний український вчений, педагог, громадський діяч – кандидат мистецтвознавства, професор кафедри теорії музики Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, заслужений діяч мистецтв України, член Національної Спілки композиторів України Георгій Ігнатченко (1947 - 2024). Про це повідомили ХНУМ імені І.П.Котляревського і висловили співчуття з приводу невиправної втрати

Випускник наукового класу видатного вченого-музикознавця, композитора - професора Т.С.Кравцова (1971), він все своє життя віддано служив своїй Професії та Університету, де працював від 1977 року, поєднуючи адміністративні посади та педагогічну діяльність: 1990–91 – проректор з наукової роботи, 1991–2003 – ректор, водночас 1990–2004 – завідувач кафедри теорії музики, від 2004 – професор кафедри гармонії та поліфонії, згодом - кафедри теорії музики.

Масштаб його творчої особистості віддзеркалено у різнобічності наукових, професійних інтересів, вищому рівні обізнаності та узагальнень майстра в різних сферах художнього та наукового знань, що було спрямовано на всебічність, множинність, глибину розгляду будь-яких мистецьких явищ.

Фокусом його наукових досліджень були теорії музичної фактури, гармонії, форми, жанру, стилю, інтонаційної природи музичного мислення, а також широке коло питань, пов'язаних із проблемами композиторської творчості, музичного виконавства, професійної мистецької освіти в Україні та закордоння. У своїх наукових розвідках він завжди пропагував творчість українських митців, зокрема, видатних харків'ян - композиторів Дмитра Клебанова, Валентина Бібика, Володимира Золотухіна, Анатолія Гайденка, виконавців - В'ячеслава Палкіна, Анатолія Калабухіна, Ірини Яценко та багатьох інших.

Він створив власну потужну наукову школу, вихованцями якої стали відомі музиканти України, серед них - 20 кандидатів мистецтвознавства, здобувачі першого та другого освітніх рівнів - бакалаври, магістри всіх профілізацій, як музикознавці, так і виконавці. До останнього дня свого життя Георгій Ігнатченко займався зі своїми учнями.

Вночі 27 квітня 2024 року Харків вчергове було жорстоко обстріляно, сильний вибух стався неподалік від місця тимчасового проживання Георгія Ігоровича. Війна та хвороба забрали видатну Людину, Вченого, Вчителя, Колегу, Друга. Боляче...

ВІЧНА ТА СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ…