27 квітня: народилася легендарна харків'янка, яка здійснила рекордний політ (фото, відео)

1257
Люди, які створювали історію міста.

Пам'ятаємо! Цього дня, 27 квітня, в 1909 році народилася Валентина Гризодубова – відома льотчиця, дочка піонера авіації у Харкові Степана Гризодубова, перша жінка, відзначена найвищим званням країни.У 1930-х роках вона з іншими льотчицями встановила кілька світових рекордів щодо дальності польотів для жіночих екіпажів.Під час війни командувала авіаційним полком, отримала звання полковника.

Зараз, під час війни з російськими окупантами боляче дивитися на побитий уламками мурал, присвячений льотчиці-героїні Валентини Гризодубовій. Чи могла вона подумати, що її любий Харків будуть обстрілювати рашисти.Аеродром аероклубу у Коротичі, який має її ім'я, російські окупанти неодноразово обстрілювали ракетами.

А скільки відважних льотчиків, які вчилися на ньому літати, склали життя за рідну Україну...Нагадаємо, учасниця Другої світової війни Валентина Гризодубова з березня 1942 по жовтень 1943 року – командир 101-го транспортного авіаційного полку, з жовтня 1943 року – командир 31-го гвардійського бомбардувального авіаційного полку.

За час війни полковник Гризодубов здійснив близько 200 бойових вильотів! Після війни керувала Науково-дослідним льотно-випробувальним центром, який займався створенням авіаційної та ракетної електроніки. Валентина Гризодубова померла у похилому віці, у квітні 1993 року.У її рідному будинку у Харкові було відкрито музей.15 липня 2013 року в Харкові з'явився знаковий мурал - портрет знаменитої льотчиці Валентини Гризодубової завбільшки з будинок.
Стінописом прикрасили стіну чотириповерхової будівлі на проспекті Героїв Харкова... Над масштабною картиною близько тижня працювали художники студії "Ку-2".

Фото. відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела

Читайте також: