День донора. В Харкові вдячні за кожну краплину крові для захисників України (фото, доповнено)

3233
До Всесвітнього дня донора крові підготували заходи.

Цієї середи, 14 червня, буде відзначатися Всесвітній день донора крові. Низький уклін людям, які готові на жертовність, адже завдяки їм мільйони пацієнтів отримують своєчасну допомогу, а комусь цей дар рятує життя. 

Дата була обрана не випадково: цього дня 1868 року народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав 1930 року Нобелівську премію за відкриття груп крові людини.


У дні війни кожна краплина крові – це врятоване життя героїв-захисників України. 

На знак вдячності та з нагоди Всесвітнього дня донора крові в Харкові заплановано акції та заохочення для донорів.

Так, 14 червня здати кров на Клочківській, 366, можна буде з 08:00 до 15:00 без попереднього запису. На всіх донорів чекатиме розважальна програма, українська музика та смачна їжа.

У ТРЦ “Нікольський” з 11:00 до 14:00 працюватиме виїзна бригада Центру крові. Здати кров для бійців ЗСУ можна буде на 3 поверсі паркингу ТРЦ. На всіх учасників акції чекає святкова програма, діджей, номери артистів, фірмові наліпки з браслетами від Центра крові та багато смаколиків — морозиво, піца, солодощі.

У харківському відділенні Biopharma Plasma (вул. Академіка Павлова, 271, м. Харків, приміщення Unit City) можна буде здати плазму. Кожного, хто здасть цього дня плазму крові, чекає солодкий подарунок плюс бонус у вигляді компенсації за донацію – до 300 грн.

А ви знали? Харківський митець Гамлет на знак вдячності донорам зробив картину-дарунок на центральній вулиці міста - Сумській.Багато хто з перших днів війни займається благородною справою, рятуючи наших воїнів. Так, відомий харківський діяч мистецтва Роман Панченко не лише займався волонтерством і допомогою тваринам, а ще й заохотив багатьох долучитися до донорства. Власним автомобілем він підвозив до лікарні охочих здати свою кров для поранених. Добру справу одразу підхопили колеги-театрали та медійники...

"По-перше, всіх зі святом! По-друге, повернулися з Нікольського. Людей - море, черга довжелезна, ще й у залі купа народу... Так що здати сьогодні кров у ТРЦ до 14:00 - завдання з зірочкою. Ми не змогли((. Але! Люди всі на позитиві, смаколики в асортименті)), журналісти теж, поліціянти ввічливі та привітні (хоча провести нас "по блату", щоб здати кров, не схотіли))). Та нічого страшного! Поїдемо, як завжди, у будній день на Клочківську", - звітувала по світковому неймовірна Ірина Григорова."Привіт, я ніколи не дізнаюсь, хто ти, що любиш, чим займаєшся та як живеш... Проте знаю напевно, що коли у тобі потече моя кров, я буду молитись за тебе, як за рідну людину, навіть не знаючи твого імені... А Бог почує і скерує куди потрібно. Вірю у це. Так само вірю, що ти тепер будеш жити довго й щасливо", - зворушливо написала на своїй сторінці адміністратор ХТДЮ Марина Мілованова.

Добрий вчинок став постійною справою для заслуженого артиста України Олександра Бедило.

В святковий день в Харкові в обласному центрі крові презентували нову марку. "Донорський фронт Харківщини” - так називається новий аркуш марок, який випустила Укрпошта з нагоди Всесвітнього дня донора крові.Низький уклін і подяка кожному, хто долучився до благородної справи донорства! Адже навіть одна порція донорської крові може врятувати цілих три життя! 

Читайте також: