У центрі Харкова на вибитих вікнах з'явилися сині птахи (фото. відео)

2059
Кожного дня все більше вікон в центрі Харкова, закритих фанерою, стають картинами. "І все на світі треба пережити, І кожен фініш – це, по суті, старт..." - Ліна Костенко.


Під час війни ворог зруйнував багато пам'яток культури України, як в Харкові та на Харківщині (СковородинівкаКуп’янськ...), так і у багатьох містах країни.

Одним з постраждалих будинків в центрі Харкова є родинне гніздечко Сергія Борткевича (1877-1952) – видатного піаніста та композитора. Борткевичі жили в Харкові на розі вулиці Сумської та Мироносицької площі (докладніше у пості на фейсбук-сторінці GX). 

До повного відновлення зруйнованого ворогом потрібно чекати ще не один рік, а ось оживити вибиті уламками снарядів вікна беруться харківські митці.

Так, нещодавно художниця Карина Жернова створила в Харкові просто неба справжню галерею із своїх робіт - на вибитих шибках та дверях будинків по вулиці Сумській.. 

Харків'янка розмальовує центральну вулицю міста. Вибиті вікна та скалічені двері отримують нове життя. Так і родинному гніздечку Борткевичей "поселилися" відразу п'ять пташок авторки.

Тепер блакитні птахи дарують радість перехожим.

До речі, в тематичні візерунки авторки вплетені як на вишиванках узори та птахи рідного краю.

А деякі роботи віють рідним краєм, і птахи майже як живі... Розписана вулиця Сумська, яка постраждала від ракетної атаки рашистів, тепер дивує візерунками рідного краю. А ще, схоже, авторка здивує нас новими роботами...

Озирайтесь навколо, бо дивовижне завжди поруч!

Більше фото авторки в альбомі на фейсбук-сторінці GX.

До речі, на центральній вулиці та прилеглих до неї ще є картини інших авторів, які мають для містян вагоме значення.

Так, на міськраді є картина харківського митця Гамлета, який натякає, як українці зустрічають ворога.

А напроти площі Свободи є картина, яка нагадує, що наразі світ тримається на плечах наших воїнів-захисників.

А у кого тільки немає фото з котиками...А ще нагадаємо, композиції Сергія Борткевича нещодавно лунали в незламному Харкові під вий сирен під час фестивалю Kharkiv Music Fest-2023 (подробиці у новині GX). Фото та відео: GX, Наталії Бойченко 
Читайте також: