Стало відомо, хто загинув під час ракетної атаки на Куп’янськ (фото)

2263

В результаті ракетного удару по місту Куп’янську загинула директорка місцевого краєзнавчого музею Ірина Осадча. Про це повідомила директорка Харківського історичного музею імені М.Ф.Сумцова Ольга Сошнікова.

«Виконуючи свій обов'язок, на своєму робочому місці - в музеї, рятуючи людей і колекцію загинула директор музею Ірина Анатоліївна Осадча», - написала Сошнікова на своїй сторінці в Фейсбук.

За її словами, Ірина Анатоліївна була директором музею понад 10 років. Під її керівництвом музей був одним з кращих на Харківщині, це був осередок культурного життя Куп'янська. Під керівництвом пані Ірини, колектив активно займався проєктним менеджментом і завдяки виграним грантам активно розвивався. Під час повномасштабного російського вторгнення Куп'янськ майже відразу окупували і до вересня 2022 року він був під окупацією. Ірина Анатоліївна робила все можливе, щоб врятувати музейні предмети.

«Після звільнення, продовжила цю важливу роботу з рятування нашої культурної спадщини. До останньої миті, як справжній директор, дбала про життя своїх співробітників», - зазначила Сошнікова.

Загалом під час ракетного удару загинули дві жінки, ще десять людей отримали поранення. Як повідомив зранку 26 квітня начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, четверо поранених перебувають в лікарні. Шестеро людей отримали незначні ушкодження, їм медичну допомогу надали на місці.

Читайте також: