Стінопис у дарунок мужнім комунальникам готує художниця з Харкова (фото, відео)

1784
Відома багатьом харків'янам художниця Карина Жернова розповіла GX про свою нову роботу.


Вже минуло 566 днів з початку кривавої та руйнівної війни. У Харкові російські окупанти зруйнували або пошкодили тисячі будинків. Але незламне місто навіть "шрами" перетворює у красу - на стінах, вибитих шибках та дверях будинків з'являються нові картини та мурали.

Ось і тепер на вулиці Шевченка народжується стінопис, присвячений робітникам водоканалу та ремонтникам критичної інфраструктури.

Його авторка Карина Жернова - родом із багатостраждального міста Ізюма. Коли  справу та плани художниці зруйнували загарбники, вона не склала пензлі. Карина сміло взялася за справу, яку вміє та любить: почала розмальовувати пошкоджені будинки. Її роботи помітили та запросили творити з розмахом...



«Незламний Харків. Жага до життя та відновлення на тлі шрамів міста-героя», - саме такий зміст нового проєкту митця.

Так, останнім часом ім'я Карини Жернової стало відомо багатьом харків'янам... 
Вона розмалювала багато будинків на вулиці Сумській.

"Основний меседж картин - це віра в те, що як і птахи повертаються до дому, так і українці повернуться, будуть відбудовуватися, створювати нові родини, любити один одного... Все у нас буде добре!" - підкреслила Карина. 


Нагадаємо, художниця зробила дарунок до Дня Незалежності України.

Більше фото в пості на фейсбуці.


Подарувала свою картину дітям в урбан-парку на Салтівці.



І зупинятися авторка не збирається. Встигає і в рідному місті порадувати дітлахів, і віддячити незламним комунальникам. Журналістці GX пощастило застати художницю за роботою.

Карина Жернова розповіла читачам GX про свою нову роботу, про каску-оберіг від комунальників та цікаву пропозицію.

Це буде мурал на паркані довжиною 48 м, присвячений робітникам водоканалу та ремонтникам критичної інфраструктури, із справжньою історією. 

Адже на картині в десятки метрів квадратних з'явилася справжня водяна колонка (ще з 1800-років, знайдена та відреставрована), яка була першою встановлена в Харкові і є культурною спадщиною нашого міста. А ще на картині наші рідні пташки-синички, які, за словами самих комунальників, так схожі на них - рано прокидаються і працюють, працюють... щоб в наших оселях була вода та інші комунальні зручності. Ця водичка тече країною, даруючи життя...

А ще на картині золотокоса земля-мати - Україна з волоссям кольору пшениці та стрічками у віночку: блакитними мов води; зеленими, як лани та ліси нашої країни. Її врода грає під сонячними променями, змінюючи вирази обличчя, як у справжньої україночки.

Ми говорили, говорили й говорили - час летів... Невтомна Карина Жернова, яка з пташками була вже на робочому місці, заради читачів GX затрималася та ще й відверто розповіла про своє життя "до" та "після" початку війни.



Щиро дякуємо та бажаємо творчого та особистого успіху і щастя талановитій дочці Харківщини - художниці Карині Жерновій. З нетерпінням чекаємо на її нові твори й віримо, що наші діти ще багато чому в неї навчаться.

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко

Читайте також: