У Харківській області активізувалися миші

2115

Гризуни поширилися на полях із посівами озимої пшениці, полях з-під кукурудзи й соняшнику та неорних землях. Таке несприятливе явище зафіксовано у різних районах Харківської області, повідомили у регіональному управлінні Держпродспоживслужби.

Фахівці зазначають, що миші активізувалися на полях у кінці лютого – на початку березня. Цьому сприяли різкі коливання температур, опади різної інтенсивності у вигляді мокрого снігу та снігу, утворення крижаних. Гризуни заселяють посіви озимої пшениці – по 1-2 колонії на гектар, на неораних землях – 1 колонію на гектар.

"Подальший розвиток мишоподібних гризунів значною мірою визначатимуть погодні умови. Життєдіяльності гризунів можуть сприяти стабільна температура повітря, тривалий період без снігового покриву або ж наявність стабільного снігового покриву", - зазначили в облуправлінні Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, у Харківській області озимими культурами засіяно 186,9 тис. гектарів. Протягом посівної кампанії 2023 року планується збільшення посівних площ під ярі зернові та олійні культури.

Читайте також: