Ротавірусна інфекція: як вберегтися

2896
Перебування в місцях скупчення людей і обмежений доступ до якісної питної води є причинами появи «кишкових» захворювань. Майже всі вони легко передаються від людини до людини, а отже є особливо небезпечними під час воєнних дій.

Ротавірусна інфекція – одна з таких інфекційних захворювань, її збудником є ротавірус. Від його потрапляння до організму і до появи перших симптомів минає кілька днів. Ранніми ознаками ротавірусної інфекції є різке підняття температури тіла, блювота, пізніше з’являється тривала діарея. Може також спостерігатися біль у животі. У дорослих ротавірусна інфекція може мати лише легкі прояви та симптоми. Проте для немовлят та дітей раннього віку це захворювання є небезпечним через ризик швидкого зневоднення внаслідок діареї. Захворювання відноситься до «хвороб брудних рук». Основним механізмом передачі є контакт з поверхнями чи предметами, що можуть бути забруднені – іграшки, меблі, одяг та інше, або при вживанні в їжу інфікованих ротавірусом продуктів харчування, питної води.

Ротавірусна інфекція переважно виникає в холодний період року, найбільшу кількість хворих реєструють з листопада по квітень. Інкубаційний період триває до 5 діб. Зазвичай симптоми проходять за 5-6 днів, однак ще протягом двох тижнів хворий вважається заразним.

Профілактикою ротавірусної інфекції є й докладання зусиль, щоб покращити якість питної води, підтримати належні санітарні умови життя.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області наголошують: щоб уберегти себе від зустрічі з ротавірусом, потрібно часто мити руки, особливо після відвідування туалету, прогулянки, перед їдою.