Скажену корову виявили в Харківській області

1297

Сказ корови зафіксовано в Сахновщинській громаді Красноградського району. На території села Зелене введено карантинні обмеження. Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Харківській області.

До районної лікарні ветеринарної медицини 29 листопада звернулась мешканка села Зелене (Тавежнянський старостинський округ) щодо підозри на сказ великої рогатої худоби. За словами власниці, корова поводилася агресивно, відмовлялася від їжі, постійно ревла. При обстеженні тварини ветеринарний лікар виявив клінічні ознаки, що вказували на сказ: водобоязнь, слинотеча тощо. Через деякий час тварина загинула.

Довідка. Сказ – це гостре інфекційне захворювання, спільне для людини й теплокровних тварин, яке уражує центральну нервову систему та пошкоджує нейрони головного та спинного мозку. Збудником сказу є вірус, який передається не лише при покусі, а й при ослиненні, тобто якщо людини навіть просто торкнулася хвора тварина і на шкіру потрапило трішки слини, то крізь найменші садна та ранки вірус проникне у кров. Ця хвороба є дуже небезпечною та лікуванню не підлягає. Єдиним профілактичним заходом від зараження тварини на сказ є вакцинація.

Як і коли вакцинуватися від сказу - читайте тут.

Читайте також: