На території природного парку в Харківській області виявили вірус, від якого немає ліків

696

На території Національного природного парку «Гомільшанські ліси» зафіксовано випадок африканської чуми свиней. Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Харківській області.

У патологічному матеріалі, відібраному від 2 трупів диких кабанів, знайдених на території природного парку, виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.

Визначено карантинні зони щодо недопущення розповсюдження вірусу африканської чуми свиней:

• зона захисту – вся територія Національного природного парку «Гомільшанські ліси» Чугуївського району Харківської області, а також с. Суха Гомільша Слобожанської громади Чугуївського району Харківської області;

• зона нагляду – населені пункти Зміївської та Слобожанської громад: с. Лиман, с. Черкаський Бишкин, с. Нижній Бишкин, с. Гомільша, с. Клименівка, с. Западня, с. Гайдари, с. Іськів Яр, с. Велика Гомільша, с. Козачка, с. Безпалівка, с. Жаданівка, с. Коропове, с. Омельченки, с. Задонецьке, с. Дудківка, хутір Безпалівка, с. Пасіки; населені пункти Лозівського району: с. Верхній Бишкин, с. Новоберецьке.

Довідка. Африканська чума свиней ― це вірусна хвороба. Для людей вона не несе небезпеки, а для свиней є летальною. Ліків та вакцини від захворювання немає, тому важливо не допускати його поширення. Переносять АЧС переважно дикі кабани. Вірус виділяється зі слиною та екскрементами. Заразитися свині можуть через необроблені корми та у випадку, якщо вірус перенесе власник тварини на одязі.