Продукт з перевищенням вмісту кадмію. Санлікарі закликали харків'ян до обережності

2296

У рисі для ризотто, який завезли в Україну, виявили перевищення кадмію. Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Харківській області.

В інформаційному повідомленні системи швидкого реагування щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) зазначено, що рис завезли з Італії. Виробник – виробник Sapori Nostrani di Giorgio Turco, Italy; трейдер – WB Polska Sp. z o.o., Poland. Одержувач в України – ТзОВ «БЮРО ВИН», вул. Мечникова, 9, м. Київ, 01021, партія: №СВО122).

У разі виявлення рису з небезпечною для людини речовиною оператори ринку зобов'язані звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

Довідка GX. Кадмій - це природний важкий метал, здатний накопичуватися в живих організмах. В організм людини кадмій потрапляє в основному з їжею і водою, хоча є й інші джерела надходження цього мікроелемента - наприклад, тютюновий дим.

Кадмій накопичується в трубчастих кістках, підшлунковій залозі, селезінці, але, перш за все, в печінці й особливо в нирках, причому період його напіввиведення з організму становить від 10 до 30 років. Кадмій має токсичну дію на нирки, кісткову і дихальну системи. Його відносять до числа канцерогенів, небезпечних для людини.

Нагадаємо, раніше санлікарі закликали харків'ян звернути увагу на м'ясо курки, яке продають у магазинах та супермаркетах. 

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

Читайте також: