6 листопада в історії Харкова: загадують відомого математика та цікаву подію (фото, відео)

1709
Цікаві факти з історії міста.
А ви знали? Цього дня, 6 листопада, в 1997 році постановою Кабінету міністрів України Харківському театру ляльок було надано ім'я Віктора Афанасьєва.

Харківський театр було створено у 1935 році. Він є найкращим ляльковим театром в Україні.



З 1952 по 1987 роки Харківським ляльковим театром керував саме Віктор Афанасьєв.

Довідка. Незламні лялькарі Харкова 1 липня 2024 року відзначили 85 річницю!



Адже саме 1 липня в 1939 році в Харкові відкрився ляльковий театр!



Сучасний Харківський театр ляльок ім. В.Афанасьєва цілком претендує на звання найкращого в країні та одного з найкращих у Європі. Він розташований у будівлі на площі Конституції, 24.

Незламний колектив попри жахи війни тримає культурний фронт: ставить вистави у сховищах для дітей і дорослих, створює прем'єри та отримує нагороди. 


Під час війни артистами Харківського театру ляльок ім. В. Афанасьєва спільно колегами з Львівського театру ляльок було створено "Вертеп" - музичний перформанс-натяк на долю кожного ірода...  

Більше фото з постанови в альбомі на фейсбук-сторінці GX.



Здавна відома магічна дія ляльок - від мотанок-оберегів до чаклунських вуду... Отож ми віримо, що посил українського "Вертепу" матиме свою дію!

Наостанок, пропонуємо зазирнути у чарівний світ музею театру ляльок.



Більше фото в альбомі на фейсбук-сторінці #GX.



Нагадаємо, яскраву й талановиту головну режисерку Харківського театру ляльок ім. В. Афанасьєва Оксану Дмітрієву номінували на премію "Women in Arts. The Resistance 2023" (докладніше у новині GX).



Ще одна визначна подія відбулася у жовтні 2023 року, а саме 13 жовтня було презентовано артбук "Жираф Монс. Харківська історія воєнної весни". Це така собі щира розмова про те, що сьогодні відбувається. Але найголовніше те, що ця книжка дарує надію на краще.

Ця історія про жирафеня, покинуте у зоопарку під час бомбардувань міста. Це щира розмова про те, що сьогодні відбувається, яка дарує надію на краще і переконує, що лихо не триватиме вічно.

Режисеркою вистави є Оксана Дмітрієва, а декорації створив харківський художник Костянтин Зоркін. Саме світлинами декорацій зі спектаклю ілюстровано видання.

Віримо Богові та ЗСУ! Ми ще побачимо повні зали у Харківському театрі ляльок ім. В.Афанасьєва!


А ще 6 листопада 1890 року народився Павло Горбатий (1890-1962) – відомий випускник Харківського університету, український педагог, методист у галузі математики.
Він родом з міста Бар (тепер Вінницька область України).

Павло Горбатий закінчив учительську семінарію. Педагогічну діяльність розпочав у 1905 році. Працював викладачем математики.

У 1920-х роках був першим директором Барської школи.

Вже в зрілі роки, 1931 року, закінчив Харківський інститут народної освіти (так у 1930-ті роки називався Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна).

Згодом жив та працював у Києві.

Автор численних праць за методикою викладання математики у школі.

Помер 25 червня 1962 року у Києві.

Фото, відео та матеріали: GX, Наталія Бойченко, архів Оксани Дмітрієвої та театру ляльок, відкриті джерела



Читайте також: