Переплатили за газ? Як харків’янам повернути кошти

5633

Жителі Харкова та області масово звертаються до ТОВ «Харківгаз Збут» з проханням повернути кошти, які вони переплатили компанії. Про це повідомили в пресслужбі ТОВ «Харківгаз Збут».

Справа в тому, що з 1 травня 2022 року після автоматичного переведення побутових споживачів «Харківгаз Збут» до ГК «Нафтогаз України», гроші багатьох уже колишніх клієнтів компанії залишилися на рахунках «Харківгаз Збуту». І їх неможливо автоматично перерахувати за газ новому постачальнику палива. Однак в компанії готові повернути кошти і пояснили, як це потрібно зробити.

«Якщо на Вашому особовому рахунку за результатами остаточного розрахунку з ТОВ «Харківгаз Збут» за газ, спожитий до 1 травня 2022 року, враховано переплату або кошти були помилково зараховані на наш рахунок, Вам необхідно надіслати нам письмову заяву про повернення цих коштів. », - говориться у повідмленні.

До заявки необхідно додати:

  • копію паспорта (1-6 сторінок),
  • ідентифікаційний код,
  • квитанції про помилкову оплату,
  • довідку з банку з реквізитами карткового рахунку (може бути автоматично згенерована у мобільному додатку банку, що повинна містити IBAN карткового рахунку).

Підписану заяву та документи необхідно надіслати на поштову адресу: м. Харків, вул. Петра Болбочана, 54.

В «Харківгаз Збут» зазначили, що на копіях документів потрібно зробити відмітку («За оригіналом»), а також поставити підпис, ПІБ власника документа та дату. 

Також підписану заяву та документи можна надіслати на електронну пошту contact@khgaszbut.com.ua. Однак у цьому випадку заява та копії документів, що додаються, повинні бути скріплені печаткою/завірені печаткою з використанням електронного підпису (ЕЦП).

«Такі вимоги до документів висунуто в Законі України «Про електронні документи та електронний документообіг»», - говориться у повідомленні. 

В компанії також зазначили, що на даний час між «Харківгаз Збут» та ТОВ «ГК «Нафтогаз України» відсутній узгоджений механізм автоматичного переказу коштів з особових рахунків споживачів від старого постачальника газу до нового.

Нагадаємо, ВАТ «Харківгаз Збут» станом на 8 липня 2022 року повернув своїм побутовим споживачам 445,3 тисяч гривень переплат та помилково сплачених у травні коштів за спожитий природний газ.

Усім побутовим клієнтам АТ «Харківгаззбут», а це 950 тисяч домогосподарств, тимчасово змінили постачальника газу. Усі вони автоматично переведені на постачальника останньої надії (ППН). 

Раніше «Город Х» писав, що 9 мільйонів побутових споживачів Харківщини та ще 14 регіонів України автоматично перейшли до нового постачальника газу – «Нафтогаз України».

Читайте также: