Субсидії призначають по-новому. Куди звертатися за допомогою на "комуналку"

2115

З 1 грудня 2022 року призначення та виплати субсидій на оплату житлово-комунальних послуг ЖКГ проводить Пенсійний фонд України (ПФУ), а не органи соціального захисту населення.

Однак для отримувачів субсидій та пільг нічого не зміниться, - запевнили у пресслужбі ПФУ. Передача повноважень від органів соціального захисту населення до ПФУ відбулася в електронному режимі і без участі громадян. 

Відтепер харків'яни та жителі області, як і всі українці, можуть подавати документи на призначення субсидії та пільг у будь-якій точці України, незалежно від їхнього місця реєстрації.

Зазначається, що родини, які витрачають на оплату комунальних послуг понад 15% сукупного доходу домогосподарства, з 1 грудня 2022 року можуть звертатися із заявою на отримання субсидії до: Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП); уповноважених посадових осіб місцевих органів влади або сервісних центрів Пенсійного фонду (приходити особисто або надсилати документи поштою).

  • Також документи можна подати в електронному вигляді:

-на порталі Дія;
-через електронний кабінет користувача на порталі ПФУ;
-на сайті Міністерства соціальної політики України.

Українці, яким раніше було призначено субсидію, продовжать отримувати виплати через "Укрпошту" або на свої банківські рахунки. Відкривати нові рахунки не потрібно,, запевнили в ПФУ.

Нагадаємо, у поточному опалювальному сезоні на Харківщині житлові субсидії призначено більше 210 тис. родинам. З 1 жовтня цю допомогу від держави виплачує Пенсійний фонд України (ПФУ), а 1 грудня 2022 року ПФУ буде ще й нараховувати субсидії. 

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

 

Галина Половик

Читайте також: