Ще раз пережити і відболіти. Музей запрошує харків'ян на екскурсію (фото, відео)

4855

У Харківському художньому музеї для відвідувачів відчинені перші чотири зали. Тут експонується виставка народного художника України Віктора Ковтуна «Там, де ми є». Саме вона перервала гнітючу паузу, що тривала у мистецьких стінах більш як рік.

"Думаю, що ця виставка буде для кожного харків’янина свого роду очищенням від болю. Ще раз пережити і відболіти. Знаєте, я ніколи не думала, що наші стосунки з РФ можуть стати ілюстрацією біблейської історії про Каїна та Авеля. Вони – нащадки Каїна", - каже директорка музею Валентина Мизгіна.

Власне виставка-хроніка про Харків у воєнний період розміщена у чотирьох залах зарубіжного мистецтва, де незадовго до повномасштабного російського вторгнення, 7 лютого, відкрили експозицію із колекції музею «Таємниці старовинних натюрмортів». Ця крайня мирна виставка мала своє продовження. За її творами через 30 днів від початку війни - 26 березня, завідувачка відділом зарубіжного мистецтва музею Марина Філатова у порожніх залах, під завивання сирен провела дивну онлайн-екскурсію, яка облетіла світ у перекладі різними мовами. 

Тепер у цих залах – інші, не зовсім ошатні інтер’єри, інша тема та інша екскурсія  - про героїзм бійців, воєнні будні медиків, рятівників, комунальників…

Тут 160 картин, написані Віктором Ковтуном з 24 лютого 2022 року.

Детальніше про музей та нову виставку дивіться у відеосюжеті.

Наступна виставка запланована уже на кінець травня. І працівники музею, і художники, і харків'яни сподіваються, що ніщо не завадить здійснитися новому мистецькому проєкту в стінах Художнього музею.

"У мене мрія - зробити реконструкцію музею з новим освітленням, новим опаленням, новими стінами. Нам благодійники за свій кошт зробили вікна. Це більш як на 1,5 млн грн. Отакі благодійники у мене. Дорогі нам і ті, хто приносив кілька метрів плівки. Перша благодійниця з’явилася десь 10 березня, коли нам потрібна була плівка, щоб вікна забити. Я тоді через Інтернет звернулася до харків’ян. І приносили 10 метрів плівки, хто скільки міг. А одна жіночка принесла 2 метри. І сказала: "Це все, що у мене є". Оце, мабуть, найдорожчі 2 метри, які принесли нам. Це показує, як харків’яни люблять наш музей. Звичайно, вони чекають на відкриття. У мене буває телефон червоним. Бо питають: "Коли відкриєтеся?" Ми відкриємося. Ми відкриємося!"- каже Валентина Мизгіна.

Нагадаємо, 19 квітня  у Харківському художньому музеї закрили для відвідування виставку народного художника України Віктора Ковтуна «Там, де ми є» - першої експозиції у залах музею, відкритої після 24 лютого 2022 року, а вже наступного дня поновили роботу виставки.

13 квітня 2023 року Харківський художній музей вперше після початку повномасштабної війни відчинив свої зали для відвідувачів. У частково відновлених кімнатах музею напередодні Великодня відкрилася виставка народного художника України, Почесного громадянина Харкова Віктора Ковтуна  - "Там де ми є". До неї ввійшли 160 картин, написаних харківським митцем після 24 лютого 2022 року. Це хроніка воєнних подій зруйнованого, але нескореного міста-героя, яка розповідає про героїчні воєнні будні медиків, військових, рятувальників, комунальників, волонтерів.

Галина Половик

 

Читайте також: