Цей рейд показав усю «могутність другої армії світу». Харківський бізнесмен про визволення Ізюму та збитий СУ-25 (фото, відео)

1497
Експерти Американського Інституту вивчення війни (ISW) стверджують, що відступ російської армії був швидше поспішною втечею, а не організованим відходом.

На думку експертів, відновлення ЗСУ контролю над Ізюмом знімає загрозу російського наступу на Донецьку область з північного заходу.

Запеклі бої за Ізюм на Харківщині - «ворота Донбасу» - почалися в перші дні вторгнення Росії в Україну. 1 квітня місто захопили окупанти. Через півроку, 10 вересня, в Ізюм зайшли ЗСУ – першими були бійці 25-ої окремої повітряно-десантної Січеславської бригади.

 Харків’янин Павло - один із січеславських десантників, учасник героїчного рейду за Ізюм, збив ворожий літак, - розповіли в пресслужбі Командування Десантно штурмових військ України (ДШВУ).

Десантник Павло

Павло - дипломовний військовий, але до війни займався підприємництвом і Харкові. Проте коли російська армія розпочала повномаштабну війну на його рідній землі, бізнесмен згадав свою першу професію і пішов на фронт.

«Я закінчив Харківський військовий університет, тому розуміюся на комплексах протиповітряній оборони, і зараз отримані знання стали у нагоді», - розповідає Павло.

Коли його підрозділ «пробивав» коридор для заходу інших українських військових у місто, саме він, оператор ПЗРК (переносно-зенітний ракетний комплекс) збив ворожий дозвуковий штурмовик СУ-25. Це сталося поблизу Ізюма. 

«Ми зайняли Волохів Яр (село у Чугуївському районі Харківської області), розмістилися за ним у «зеленці». Зранку помітили проліт ворожої авіації. Я зробив пуск з ПЗРК «Ігла», пішов характерний дим і ворожий Су-25  почав падати... Влучив! Ви можете не повірити, але перша думка що була в голові, це от би була в мене « GoPro», то весь світ би побачив смаженого «Грача»,- згадує десантник.

Попри втому, бійці  налаштовані не збавляти своєї ходи до Перемоги, доводячи усьому світу реальну "могутність" російської армії.

«Цей рейд показав усю "могутність другої армії світу" - тікали швидко. Вони тільки і вміють що тероризувати мирне населення та бити ракетами, а вступити у двобій з десантниками духу не вистачило. А перемога неодмінно настане, адже ми воюємо за своє, а вони просто йдуть вмирати за чужі забаганки» , - говорить Павло.

У відеосюжеті, який поширила пресслужба Командування ДШВУ, Січеславська бригада показала залишки російських позицій на Харківщині.

«Вони тікали, як миші. Тікали, кидали все: техніку, своїх людей. Було навіть видно, як один їхній солдат був поранений – вони його застрелили», – розповів військовий з десантного підрозділу Павла.

І ще фрагменти коментарів десантників у звільненому Ізюмі:

 «Вони хотіли потягатись з десантниками, але їх спіткала невдача»

«Наш крайній бій тривав дві години. Ми були в коридорі затиснуті… але через дві години я зі своїм відділенням їх «зробили».

«Ми це зробили. (Росіяни) чинили опір, але проти наших… Ще не народилися такі». 

«Ми зірвали «Урал з БК». Гахнуло так, що яма були глибиною 2 метри, а шириною – 5». 

«Ми будемо боротися – поки ми живі. А коли нас не буде – будуть інші». 

У командуванні ДШВУ додали, що наразі січеславські десантники допомагають місцевим цивільним та повертають Ізюм до мирного життя.

Нагадаємо, після звільнення Ізюма 10 вересня депутат  Ізюмської міської ради Максим Стрельніков заявив, що щонайменше 1 000 цивільних жителів Ізюма загинула за час російської окупації.

Під Ізюмом на Харківщині 15 вересня 2022 року виявлено масове поховання людей – цивільних і військових – понад 445 могил.

16 вересня 2022 року розпочалася термінова ексгумація тіл. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія є найбільшим джерелом тероризму у світі,  і зкликав світ визнати цей  факт.

Галина Половик

 

Читайте також: