18 листопада в історії Харкова: загадують відомих художників та цікавого іменинника (фото)

1026
Цікаві факти з історії міста.
18 листопада 1860 року в Харкові народився Михайло Ткаченко (1860-1916) – один із найвідоміших харківських художників, майстер пейзажного живопису та мариніст.



У 1879 році вступив до Академії мистецтв вільним слухачем, навчався у Франції.



Вважався одним із головних мариністів країни. Писав великі полотна, більшість із них зосереджені у державних зборах Франції.



Роботи художника також зберігаються у Національному художньому музеї України, музейних зборах Харкова, Львова та інших міст.
Помер 2 січня 1916 року в Слов'янську.

18 листопада 1924 року в Харкові народився Револьд Баришніков (1924-1985) – відомий живописець, графік, заслужений художник України.



Учасник Другої світової війни. 1954 року закінчив Харківський державний художній інститут.



Жив у Харкові, в будинку на вулиці Отакара Яроша, № 21а, квартира 9.
Помер у Харкові 5 серпня 1985 року.

А ще 18 листопада 2016 року відбувся перший публічний концерт вже тепер всесвітньо відомого велетня німецької фірми Alexander Schuke.
Найбільший в Україні орган 6-й рік прикрашає органний зал Харківської філармонії.

Детальніше ознайомитись з історією та характеристиками унікального інструмента можна на сайті filarmonia.kh.ua в розділі "ПРО ФІЛАРМОНІЮ".

До Дня народження органа навіть під час війни лунала класична музики у виконанні відомого усім харків'янам органіста — Станіслава Калініна.



Станіслав Калінін з початку повномасштабної війни в Україні відмовився виїжджати з рідного міста. Органіст залишився поруч із своїм найближчим другом — органом Alexander Schuke, щоб оберігати його і давати можливість звучати, навіть без глядачів.



"Ми б з радістю чекали кожного в цей день у стінах філармонії, щоб іменинник відчув всю вашу любов та подарував її навзаєм своїм величним звучанням, — написав на своїй сторінці колектив Харківської філармонії. - Але правила безпеки сьогодні для нас надзвичайно важливі. Тож святкувати будемо в онлайн режимі, а іменинник вже готується підкорити ваші серця дивовижною музикою. 18 листопада на наших сторінках у мережах дивіться онлайн-концерт "До Дня народження органа" та не шкодуйте своїх вітальних коментарів! Ми неодмінно ще дуже-дуже багато разів зберемось з вами у наших розкішних залах на справжніх музичних святах!"

Докладніше про святкову подію 2022 року у відео.



Віримо! Україна переможе! І вже в мирні часи ми відвідаємо усі улюблені храми мистецтва Харкова! 

Довідка. Станіслав Калінін – соліст Харківської обласної філармонії, органіст, піаніст-концертмейстер, клавесиніст. Вихованець Харківської середньої спеціальної школи-інтернату. Закінчив історико-теоретичний факультет Харківського державного університету мистецтв імені Івана Котляревського. Другу вищу освіту за спеціальністю "Орган" здобув у Національній музичній академії України (клас заслуженої артистки України, професора Галини Булибенко). Професійну майстерність як органіст і клавесиніст вдосконалював у магістратурі Санкт-Петербурзького державного університету (2008). Станіслав Калінін є стипендіатом Вагнеровського фестивалю в Байройті (Німеччина, 2002), неодноразово був відзначений як кращий концертмейстер на міжнародних конкурсах. У 2009 році був нагороджений Почесною грамотою Кабінету міністрів України та Подякою Прем’єр-міністра України. 
Свою карʼєру як органіст розпочав у 2002 році у Харківській обласній філармонії, у 2006-2008 рр. був художнім керівником Будинку органної та камерної музики Харківської обласної філармонії.
Концертує у Європі, США, Китаї.
За роки роботи в Харківській філармонії зіграв понад 1200 концертів, в тому числі близько 100 різноманітних сольних програм. Концертні програми містять органну музику різних стилів, епох та національних шкіл. Автор багатьох власних перекладень інструментальної та вокальної музики для органа.

Органні концерти Станіслава Калініна – це завжди прояв глибини та щирості, що торкаються душі. Віримо, гра відомого харків'янина нікого не залишить байдужим.

Фото та матеріал: Харківської філармонії, відкриті джерела
Читайте також: