Третій день під українським прапором: що відомо про жертви та руйнації в Ізюмі

6101

В Ізюмі Харківської області, де 10 вересня підняли український прапор, під час окупації загинуло понад тисячу мирних жителів. Ще більше мешканців міста постраждало через відсутність медичної допомоги.

Про це в ефірі In time Ukraine заявив депутат Ізюмської міської ради Максим Стрельников.

За його словами, кількість жертв серед ізюмчан може бути значно більшою, оскільки російські окупанти чинили військові злочини та намагалися їх приховати.

В Ізюмі окупанти знищили близько 80% будівель та споруд міста, які не підлягають відновленню.

"На жаль, місто зруйновано. І найстрашніше те, що попереду зима, а централізована система опалення, якою користувалися більшість мешканців міста взимку, зруйнована. Тому ці питання, ці виклики будуть стояти перед міською радою, керівництвом обласної військової адміністрації. Сподіваюся, що і державна влада буде допомагати. Зараз треба швидко провести всі експертизи, проєктно-кошторисні роботи та розпочати відновлення містако сподіваємося", - сказав Стрельнико.

Він також заявив, що міська влада Ізюма, яка весь час з початку війни перебувала у Харківській області, чекає, коли військові та правоохоронці здійснять першочергові заходи та дозволять повернутися в місто. 

Галина Половик

Читайте також: