Ізюмська трагедія в рази перевищує Бучанську - уповноважений з питань зниклих безвісти (відео)

2346

В Ізюмі Харківської області розпочали ексгумацію тіл у масових похованнях, знайдених після звільнення міста від російських окупантів. Попередньо, там може бути понад 400 загиблих.

Про це сьогодні, 16 вересня, повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко, - йдеться на сайті Мінреінтеграції,.

Він розповів, що одну з локацій знайшли завдяки відео, яке у вільний доступ виклали окупанти. Перед початком ексгумації територію зачистили від мін.

«Наразі ми працюємо над ексгумацією тіл військовослужбовців. Потім тіла будуть передані експертам для подальшої ідентифікації осіб загиблих», - сказав Котенко.

Він також акцентував на тому, що робота з ексгумації лише почалася і припустив, що масштаби трагедії в Ізюмі можуть в рази перевищувати Бучанську.

«Скільки локацій ще буде знайдено на деокупованих територіях поки не відомо, але сувора реальність вказує на те, що кількість загиблих в Ізюмі може в рази перевищувати Бучанську трагедію», - зазначив Котенко.

Як стверджує Уповноважений з прав людини в Україні Дмитро Лубинець, на місці масового захоронення – цілі родини.

«Це молода сім’я… Батько 1988 року народження, дружина – 1991, їх маленька донечка – 2016 року народження та їхні батьки. У нас є свідчення місцевих людей про те, що вони всі загинули внаслідок авіаудару, скоєного літаками військової армії Російської Федерації. Подібних випадків, їх безліч, їх дуже багато», - зазначив Лубинець.

Він також заявив, що в українських військовослужбовців, які також тут звахоронені, перед смерю вибивали свідчення

«У них зав’язані руки, їх вбивали впритул», - стверджує омбудсмен.

Родичів і близьких безвісти зниклих просять звертатися до Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Нагадаємо, на Харківщині у лісосмузі поблизу міста Ізюма, звільненого від російських окупантів 10 вересня, знайшли масові поховання.  

Галина Половик

Читайте також: