Дірки від куль, сморід у морзі, відсутність електрики. Лікарня в Ізюмі після окупації (фото, відео)

4335

У місті Ізюмі на Харківщині лікарі готуються до холодних днів у підвалі, де оперували з початку війни і весь період окупації.

«Принаймні, вони можуть очікувати, що генератор матиме стійкий запас палива, навіть якщо він не зрівняється із зимовим повітрям, яке дутиме через безскляні вікна та обваляться стіни гірничої лікарні на північному сході України», - написав  український фотокореспондент Євген Малолєтка, який опублікував в facebook вражаючі світлини з лікарні у звільненому Ізюмі.

Це була єдина медична установа, яка залишалася відкритою, коли російські війська захопили Ізюм.

У занедбаній та зруйнованій будівлі, яка слугувала російським військовим госпіталем, досі пусті пляшки від спиртного, розкидані дитячі "малюнки підтримки", мундири, закривавлені ноші, притулені до стін.

«Знаки навколо всього лікарняного комплексу, що попереджають про міни, зникають один за одним, оскільки українські сапери старанно очищають кожну ділянку землі. Для загоювання шрамів на будинках і на людях, які надали і отримали допомогу, потрібно набагато більше часу», - написав фотокор.

За його словами, загиблих збирали на задньому дворі, у морзі, що залишився без електрики. Там, кажуть, був сморід сильний, але не смертельний. І через те, що розтин тіл неможливий був тоді і зараз, персонал моргу із трьох людей зараз на межі звільнення.

«Тому що в цьому просто немає сенсу. Мертвим менше потрібна електрика, ніж живим», - Євген Малолєтка.

А ще, за його словами, тіні в неосвітленому морзі маскують дірки в стелі від куль чеченського солдата, які «пронизали шию і живіт штатного патологоанатома, що стікав кров'ю на очах колег».

Станція санітарів також без електрики.

«Головний фельдшер насилу змушує себе говорити про півроку під російською окупацією, коли кожен день приносив новий жах», - описує побачене фотограф.

Фото, відео: Євгена Малолєтки

Нагадаємо, у місті Ізюмі на Харківщині в жовтні запрацював мобільний пологовий будинок, наданий Фондом Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine.

Також у звільненому Ізюмі розгорнули мобільний шпиталь. Він замінить місцевим жителям їхню лікарню, розтрощену війною. 

Після окупації над Ізюмом український прапор підняли 10 вересня 2022 року.

Під час окупації росіяни вбили щонайменше 1 000 ізюмчан, 80% міста зруйновано. 

Місто Ізюм російські війська  окупували 1 квітня 2022 рокуУ квітні 2022 року в окупованому Ізюмі залишалося близько 20 тисяч людей.

Галина Половик

Читайте також: