У деокупованому Ізюмі відкрили пологовий міністаціонар. Які можливості лікарні на колесах (фото)

1507

В місті Ізюмі на Харківщині днями запрацював мобільний пологовий будинок. Місцеві жінки відтепер зможуть отримати кваліфіковану медичну допомогу від лікарів обласного перинатального центру, які тут працюватимуь, - повідомила заступник міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.

«Цей комфортний пологовий на колесах передали наші давні партнери - Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine», - написала вона в facebook.

За її словами, пологовий на колесах має автономне забезпечення електрикою, водою, опаленням та всім медичним інструментарієм.

У мобільному акушерсько-гінекологічному міністаціонарі відновлять проведення пологів, оперативні втручання та огляди вагітних, породіль та жінок.

Нагадаємо, у звільненому місті Ізюмі на Харківщині розгорнули мобільний шпиталь. Він замінить місцевим жителям їхню лікарню, розтрощену війною. 

З 10 жовтня 2022 року відновилося залізничне сполучення з Ізюмом рейковим автобусом Харків-Ізюм- Харків та Ізюм-Балаклія-Ізюм. З 11 жовтня із Харкова до звільненого від окупантів Ізюма почали курсувати автобуси.

Після окупації над Ізюмом український прапор підняли 10 вересня 2022 року.

Під час окупації росіяни вбили щонайменше 1 000 ізюмчан, 80% міста зруйновано. 

Місто Ізюм російські війська  окупували 1 квітня 2022 рокуУ квітні 2022 року в окупованому Ізюмі залишалося близько 20 тисяч людей.

 

Галина Половик

Читайте також: