Минулої ночі світ згадував останній день легенди, яку вшанували на Харківщині (фото, відео)

1205
У ніч на 9 грудня зупинилося серце світової зірки.

Пам'ятаємо! Одного із засновників та учасник гурту «The Beatles», знаменитий співак, поет та композитор, популярний музикант ХХ століття Джона Леннона і сьогодні вшановують у різних кутках світу. Він входить до списку найкращих гітаристів усіх часів, за версією журналу "Classic Rock".

8 грудня 1980 року Джона Леннона було вбито в Нью-Йорку психічно неврівноваженим фанатом Марком Чепменом. У день смерті Леннон дав останнє інтерв'ю американським журналістам. О 22-й годині 50 хвилин, коли Джон разом із дружиною Йоко Оно, повернувшись зі студії звукозапису Hit Factory, входили під арку свого будинку, Чепмен зробив п'ять пострілів йому в спину. Брамник викликав поліцейських, які на своїй машині доставили Леннона до шпиталю Рузвельта. Проте всі спроби лікарів врятувати легендарного артиста були марними.О 23 годині 15 хвилин Джон Леннон помер через велику втрату крові. Він був кремований у Нью-Йорку, порох Леннона був переданий Йоко Оно.

Його вбивця Марк Чепмен за свій злочин відбуває довічне ув'язнення у в'язниці суворого режиму "Аттіка", біля міста Баффало. Вже десять разів він подавав прохання про дострокове звільнення (останнього разу у серпні 2018 року). Однак щоразу ці прохання відхилялися.

Йоко Оно ще 2000 року надіслала листа до "Департаменту зі звільнення" штату Нью-Йорк, у якому закликала не звільняти Чепмена достроково. У наступні роки вона ще не раз заявляла, що не почуватиметься в безпеці, якщо Чепмена буде звільнено. Про Марка Чепмена та його останні дні перед вбивством Джона Леннона знято фільми "Вбивство Джона Леннона" та "Глава 27".Харківщина теж вшанувала видатного музиканта ХХ сторіччя - в центрі міста Ізюм в рамках фестивалю «Дорога на Схід» було створено мурал з рядками пісні Леннона “Дайте миру шанс” (докладніше у новині GX).Після жахливих обстрілів та окупації росіянами Ізюму мурал пам'яті Джона Леннона був посічений уламками ворожих снарядів, але вистояв, як і незламний народ України.Фото: GX, Наталія Бойченко (19 серпня 2017 р.), Євген Титаренко (21 вересня 2022 р.), відкриті джерела

Читайте також: