Харків’янин встановив рекорд задля наближення перемоги України (фото, відео, доповнено)

13133
Харківський спортсмен вкотре підкорив найвищу точку світу заради миру в Україні.

Такі люди - справжні герої тилу. Харків’янин Валентин Сипавін, ризикуючи життям, вп’яте зійшов на Еверест, щоб доказати - українці спроможні здолати будь-які перешкоди.

Нагадаємо, свою попередню перемогу альпініст здобув у січні 2022 року: напередодні війни йому скорилася найвища точка Антарктиди – масив Вінсон (докладніше у новині GX).Чергове сходження-рекорд (цього разу він перевершив своє власне попереднє досягнення) спортсмен здійснив заради підтримки України.
Валентин Сипавін підкорював Еверест у 2017, 2018, 2019, 2021 роках і нарешті 19 травня 2023 року.  Учасників, включно з ним, було семеро, з них підкорили вершину лише четверо. "Але всі живі, здорові, вже внизу. А це найголовніше, особливо в умовах цього року. Експедиція завершена успішно! - підкреслив альпініст. - Далі буде..."

«Еверест 2023. Тяжкий рік… Але ми знову тут», – написав на своїй сторінці в соцмережах харківський альпініст Валентин Сипавін. 


"Сезон на Евересті був важкий. Холодно, погода так собі, вище 8000 перила криві та стан маршруту складніше, ніж 2 роки тому. Все це призвело до того, що переважна більшість клієнтів всіх компаній ходила довго та ночувала після сходження другу ніч на 8000. Це аномально. 15 загиблих та зниклих без вісті. Десятки поморожених, десятки рятувальних робіт вище 8000... Короче кажучи, жах", - додав подробиць про сходження спортсмен.

До речі, альпініст мав завдання від самого Президента України - на висоті 8848,86 метрів він розгорнув український прапор, підписаний Володимиром Зеленським.

“Ще ніколи не було в мене такого відповідального завдання. Коли в тебе, особливо в такі часи, прапор України, підписаний. Це надихає, мотивує, додає мегавідповідальності та в жодному разі не дозволяє з’явитися навіть думці “вниз”. Його не можна дати шерпу, не можна покласти в баул. Завжди із собою. Скажу по секрету, прапора було два. Один мені “на згадку” та на непередбачуваний випадок. Дякую за довіру. Прапори піднято. Завдання виконано”, – написав Сипавін.

Цього року прапор, який побував на вершині Евересту, розіграють серед донорів United24. 

Разом ми сильні! Україна переможе!

Фото та матеріал: архів Валентина Сипавіна, UNITED24

Читайте також: