В окупованому селі під Ізюмом "ловили" українське радіо і закопували в банках українські вишиванки

1909

У Харківській області за кілометр від Ізюму розташоване село Капитолівка. У ньому збереглася церква Святої Варвари, датована 19-м сторіччям. Після того, як ранньої весни 2022 року в село ввійшли російські війська, капитолівці опиралися окупантам, як могли, і чекали звільнення. 

Вони рятували від лихого ока свої обереги - українські вишиванки, і в умовах повної інформаційної блокади ловили українські радіо та телебачення.

«Коли стояли окупанти, літня жінка закопала на городі банки зі своїми вишиванками. Ця ж жінка разом зі своєю подружкою скрутили акумулятор з машини росіян, щоб мати змогу під’єднати радіо і слухати українські новини», — розповіла в facebook журналістка Катерина Лихогляд про «тихий непомітний фронт» капитолівців.

Церква Св.Варвари, с. Капитолівка 

У селі був ще один радіолюбитель - чоловік в літах. Він також «щось накрутив з радіо» і ловив українські хвилі.

Сільський голова Капитолівки Костянтин Євченко каже, що люди, в яких були "тарілки" (антени для супутникового телебачення), примудрялися ловити українські телеканали, щоб знати ситуацію на фронті.

«Потім влаштовували наради й тишком передавали інформацію далі по селу», —переповіла журналістка свідчення сільського голови, якого окупанти катували струмом, бо відмовився співпрацювати з ними.

Слухали українські хвилі і в окупованому Ізюмі.

«Радіоприймач знайшов на ринку центральному. Батарейки – вдома. І тихо слухав на п'ятому поверсі новини з України! А як ішов у підвал, приймач ховав, щоб не знайшли окупанти. Бо кожний новий заїзд - і приходили "гості", бо мій син в ЗСУ», - розповів свою окупаційну історію ізюмчанин Юрій Олейник під постом журналістки.

«Поки Україна боролася за них, вони боролися за неї», - написала Катерина.

Нагадаємо, місто Ізюм російські війська  окупували 1 квітня 2022 року. У цьому їм допомогли місцеві зрадники країни. Представник Ізюмської міськради Максим Стрельник: «26 березня 2022 року місцеві зрадники провели російських окупантів до Південної частини міста, що, у свою чергу, призвело до повного блокування шляху доставки гуманітарної допомоги до Ізюму та евакуації городян». 

У квітні 2022 року в окупованому Ізюмі залишалося близько 20 тисяч людей.

Вперше після окупації над Ізюмом український прапор замайорів 10 вересня 2022 року. Під час окупації росіяни вбили щонайменше 1 000 ізюмчан, 80% міста зруйновано. 

Галина Половик

Читайте також: