130 грамів хліба на добу. Історія мешканки Харківщини, яка годувала односельчан в окупації (фото)

849

«Навколо стріляли, всюди розбита техніка… Я про себе не думала, хотіла допомогти іншим»,історія 65-річної Людмили Іванівни, яка під обстрілами привозила хліб односельчанам.

15 червня 2023 року мобільна бригада психологічної допомоги та юридичного супроводу благодійного фонду «Восток SOS» надала безоплатні консультації жителям смт Калинове, що на Золочівщині.

Людмила Іванівна, мешканка селища поділилась з фахівцями своєю історією.

Людмилі 65 років, родом із селища Калинове (Харківщина), до повномасштабної війни працювала діловодом. Як і мільйони інших українців і українок, вона постраждала внаслідок агресії рф. 15 червня 2023 року жінка звернулася до юристки Благодійного фонду «Восток SOS», спеціалістка надала консультацію щодо подачі заяви на відшкодування зруйнованого майна.

«Навколо стріляли, всюди розбита техніка… Я про себе не думала, хотіла допомогти іншим», – поділилася жінка.

Бойові дії в населеному пункті почалися 24 лютого 2022 року. Тоді ж зникло світло, не стало води, у магазині закінчилися продукти. Разом зі старостою вони виїжджали в сусіднє село під ворожими обстрілами, аби привезти хліб 600 жителям.

«Ми розраховували на кожного по 130 грамів хліба та 300 грамів муки. Так ми прожили 2 місяці», – розповіла Людмила та не стримала сліз.

Коли снаряди впали біля її будинку, жінка чудом вижила – встигла сховатися в підвалі. Обстріл з боку рф залишив по собі вибиті вікна та зруйнований дах. Тоді вирішила їхати до сестри в Золочів, але й там було небезпечно – армія рф продовжувала застосовувати тактику терору. Син жінки настояв на тому, щоб вона евакуювалася на Львівщину. Там пробула 10 місяців і у травні зрозуміла, що хоче повернутися.

«Буду відновлювати домівку. Я люблю свій дім, ні на що його не проміняю», – переконана Людмила.

БФ «Восток SOS» реалізує роботу мобільних бригад за підтримки International Rescue Cometee Deutchland (https://www.rescue.org/de).

Якщо вам або представникам громади потрібна допомога – заповнюйте форму за посиланням: https://forms.gle/t1LeGD2DXwL5ffiN8.

Гаряча лінія фонду працює з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0 800 332 614.

Консультації у месенджерах:

+38 099 710 48 72 (вайбер);

+38 096 108 60 48 (телеграм).

Читайте також: