Росіяни вбили українського письменника з Харківщини, якого півроку вважали безвісти зниклим (фото, відео)

1483

На Харківщині в селі Капитолівка під Ізюмом російські окупанти викрали, а потім вбили українського дитячого письменника, поета і лауреата багатьох літературних премій Володимира Вакуленка. Про це повідомило Суспільне з посиланням на фотодокази і результати ДНК-експертизи.

Останки чоловіка виявили в одній із могил під номером 319 у місці масового поховання під Ізюмом, де на початок вересня знайшли понад чотири сотні тіл. 

Фото "Суспільне". Прострелені документи В.Вакуленка і татуювання на руці, схоже на те, що мав письменник

Останній допис на своїй сторінці у Facebook письменник і волонтер Володимир Вакуленко з села Капитолівка, що під Ізюмом на Харківщині, зробив 3 березня 2022 року.

Батьки востаннє бачили сина 23 березня, коли російські окупанти забрали Володимира з його дому. Через півроку, 24 вересня, колега Володимира та його батько відкопали під вишнею записники, які Вакуленко передбачливо закопав у батьківському саду напередодні свого викрадення. Чоловік був переконаний, що за ним прийдуть.

У пакеті - близько тридцяти щільно заповнених рукою сторінок. Їх планують надрукувати, а рукопис щоденника передали до колекції Харківського літературного музею.

Фото: Вікторія Амеліна. Рукописи Вакуленка, знайдені у батьківському саду 

За словами батька, письменника викрали за доносом місцевих колаборантів. Півроку шукали свого єдиного сина, сподіваючись знайти живим. Мама Володимира Олена, дізнавшись, де живуть викрадачі, ходила до росіян з проханням відпустити сина. 

"Бать, не переживай, їх скоро поженуть і будуть наші. Він їх не навидів", - пригадує останні зустрічі з сином батько письменника Володимир.

"Нікуди я не поїду, я дочекаюся своїх. Свої прийшли, а Вови немає", -  продовжує мама Олена, змахуючи уже сухі сльози.

У Вакуленка лишився неповнолітній син. Дитина має інвалідність і потребує допомоги. 

Довідка. Володимир Володимирович Вакуленко (1972 -1922, відомий як Володимир Вакуленко-К. або вкв) - український громадський та літературний діяч, контрлітератор, прозаїк, поет, перекладач. Автор тринадцяти книг. Лауреат літературних премій (Міжнародна літературна премія ім. Олеся Ульяненка, Всеукраїнський конкурсу ім. Леся Мартовича, Міжнародний конкурсу «Коронація слова» (пісенна лірика) тощо).

 

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

 

Галина Половик

Читайте також: