Він народився у Дніпрі, але присвятив кращі свої роки Харкову (фото)

1289
Сьогодні харків'яни згадують визначну особистість, яка дарувала радість дітям.


Пам'ятаємо! Цього дня, 30 листопада, в 1935 році народився Всеволод Чайкін (1935-1996) – відомий харківський театральний актор.

У 1953 році вступив до Харківського театрального інституту. За рік перевівся до Київського театрального інституту.

У 1961 році повернувся до Харкова, працював у Харківському театру юного глядача (ТЮГ).

Всеволод Чайкін став першим актором ТЮГу, якому було надано звання заслуженого артиста, а потім народного артиста України.

Помер в жовтні 1996 року.

Нагадаємо,  Харківський театр для дітей і юнацтва — один із найстаріших театрів для дітей в Україні. Він був заснований у Харкові в 1920 році з ініціативи Вищої театральної школи (з 1933 року театр мав назву Театр юного глядача). Театр не лише зараз переживає складні часи, але кожного разу як птах-фенікс повстає з попелу.

За свою столітню історію колектив пережив декілька відроджень, зумів відбуватися після пожежі, пережив у червні 1941 року евакуацію і нарешті відродився 20 жовтня у 1960 році.

Колектив ні під час пандемії, ні в жахливі часи війни не складає руки та продовжує свої виступи, готуючи прем'єри й підтримуючи українців виступами на різних локаціях Харкова та Харківщини.

До речі, харківські артисти підготували нову цікаву постановку до новорічних свят - "Про Іванка, Змія та премудру Дуляну" .

Більше фото з репетиції прем'єри у альбомі на фейсбук-сторінці GX.


Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела

Читайте також: