Харків'яни творять із надією. Прем'єрі — бути (фото, відео, доповнено)

5437
Харківські артисти підготували нову цікаву постановку — вистава обіцяє бути веселою та повчальною.

Мати надію — це велике щастя! Саме із надією народ України вже другий рік поспіль стримує ворога та відстоює свою волю та гідність. Саме з надією артисти Харківського театру для дітей і юнацтва з перших днів війни дарують радість дітям та дорослим виставами, які вже багато років люблять дивитися харків'яни. А ще незламний колектив навіть під час війни створює прем'єри, які надихають та підтримують у важкі часи. Вони виступають не лише у рідному місті, а й в найбільш гарячих точках Харківщини. Їх не так багато залишилося в місті, але кожен вартий десятьох.

Ось і у новій цікавій постановці "Про Іванка, Змія та премудру Дуляну" кожен артист грає по декілька ролей, а дехто навіть й більше. "Чи важко грати?", "Чи цікаво?" та ще багато нюансів творчого процесу від головних героїв вистави для читачів GX зафільмувала журналістка Наталія Бойченко.Головні ролі виконують: Юрій Ніколаєнко, Наталія Перепелиця, Олександр Щукін, заслужена артистка України Ольга Двойченкова, Руслан Романов, Андрій Гапанович молодший, Світлана Симоненко.

Над постановою працювали: режисер Олександр Драчов, головний художник та директор театру Аркадій Чадов. Майстри із задоволення спостерігали за дійством на сцені, неодноразово можна було побачити посмішку на їхніх обличчях — їм подобалося побачене, хоча це не заважало покращувати окремі лінії сюжету та зупиняти акторів, які самі були ладні жартувати.  

У перерві журналістці GX вдалося вивідати усі секрети у режисера Олександра Драчова, окрім одного — дати прем'єри: може саме сьогодні?.. 

Олександр Драчов розповів, що надихнуло його на написання казки, як він працює з артистами та які плани будує на майбутнє.

Щиру правду в пості про нашу зустріч написали представники ХТДЮ."Саме так, я із радістю подивилася, як натхненно і з величезним задоволенням грають артисти ХТДЮ, бо щоб дарувати радість малечі, необхідно радіти самому!" - підтвердила Наталія Бойченко.

Журналістка GX пропонує усім читачам разом поринути у дитинство та набратися у новій казці натхнення, позитиву та вивчити важливі уроки. А ще краще — дочекатися і потрапити на прем'єру вистави.

Як і у житті, в багатьох казках знаходиться злодій, якому мулить щасливе та мирне життя людей навколо нього. Інакше як Змієм його не назвеш. Ось і у цій казці Змій позаздрив людському щастю та вкрав наречену Івана. Але не мені вам казати, що заради коханих та рідної домівки наші хлопці ладні на героїчні вчинки.

Але, мабуть, як і в наш час бюрократи та "царьки" - це перша перепона. Адже вигадок у них багато...З такими хитрунами треба діяти іншими методами. Наприклад, як Іван побитися об заклад.Та як у будь-якій інформаційній війні брехуни самі загонять себе в кут... А ось з виконаннями обіцянки у цесарів завжди бувають проблеми... І тут допомоги можна чекати лише від козаків.


Але на шляху козаків багато трапляється злодіїв, і не усіх їх можна взяти силою.Проти хитрощів завжди мудрість та винахідливість знайдеться у Івана.
Головне — знайти правильний підхід до проблеми.Але й допомога сильного ніколи не завадить.Разом ми сильні й на все спроможні.Але й ворога недооцінювати не можна.У важкі часи вірне плече друга врятує...Він горою стане за праве діло, але підкріпитися не завадить. (До речі, наші волонтери постійно підтримують наших бравих козаків).Але навіть у важкі часи треба не втратити у собі людяність і повагу до навколишнього світу...Бо зневага теж має наслідки...До речі, дива трапляються, і допомога приходить в найпотрібніший час.І нові друзі можуть стати ближчими, ніж ви сподівалися. Ось, наприклад, Іван випадково зустрів впливову тещу, яка й допомогла йому наперекір поголоску про неї.Мудра жінка нагадала, що два крила несуть вгору, коли їми махати в парі.А ось сварки та нерозуміння ведуть до падіння...До речі, ласка та добре слово навіть лютого звіра вгамують.Що й довів Іван.А ось лестощі та гординя можуть наробити шкоди.Змій та його зграя — це  дуже добро розуміють та користуються цим (як і у житті)...І коли сили не вистачає, знову на допомогу приходить розум. Кохана Івана підказує шлях та застерігає...   Адже не слід уподібнюватися звірові, треба цінувати душу і бути вищим за зло.І навіть, коли є шанс врятуватися самому, не забувати про інших. А ви знали? Навіть у зухвалих поганців є душа. І може саме вона може врятувати від лиха.  Але у чорних людей вона чорна і впізнати її, ой, як важко...Але з вірою та надією всі справи ладяться.І на зухвалого та непереможного Змія завжди знайдеться кмітливий Іван та сильний Козак!Треба вірити в казку, і вона втілиться в життя, як і мрія артистів ХТДЮ та мільйонів Українців.Колектив новинного порталу бажає успіху артистам! Оплесків новій виставі! Миру та перемоги Україні!

Більше фото з репетиції прем'єри у альбомі на фейсбук-сторінці GX.

Так приємно, що артисти пройшли шлях від репетицій до генерального показу вистави "Про Іванка, Змія та премудру Дуляну". Вчора, 13 листопада, найближчі мали змогу доторкнутися до дива і побачити казку такою, якою її готують дітям.

Журналістці GX пощастило побачити вже два фінали з різним розкладом в грі акторів. Кожен фінал був щасливим! Навіть оплески та квіти були, але від близьких. Перші малюки, які побачили виставу, відверто зізналися GX, що казка сподобалася! Сподіваємося, що й інші діти міста побачать казку! Адже до війни саме в цей час готувалися новорічні вистави для малюків.

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко

Читайте також: