Казка без меж. Вони працюють, щоб харківські діти були щасливими (фото, відео)

12538
Попри жахи війни майстри сцени з Харківського театру для дітей та юнацтва закрили 2022 рік святковою прем'єрою з присмаком дива.


Минають останні дні 2022 року - це час для підсумків. Ви вважаєте, що дива трапляються лише на свята? А ось і ні! Справжні чарівники вміють творити їх кожного дня! Колектив Харківського театру для дітей та юнацтва спромігся під час війни не лише дарувати свої прекрасні вистави в Харкові та області, а щей в стислий термін підготувати надзвичайну прем'єру - "Як хоробрий Кравчик свій страх шукав". 

Під час війни, коли виють сирени та чутно вибухи, в суцільній темряві, так потрібне світло - світло добра, відваги, любові та віри. Саме таку прем'єру на мінус третьому поверсі ТРЦ Nikolsky, у безпеці, безкоштовно, лише за оплески і сяючі очі дітей та їхніх батьків, подарував незламному Харкову театр для дітей та юнацтва.

Давайте разом до свят, що наближаются, подаруємо дітям віру у дива і пригадаємо ті щасливі миті! Адже світло вказує шлях у майбутнє... Хто знає, можливо, сміливість головного героя надихне у майбутньому сьогоднішнього глядача. 

Привітати та запросити до перегляду нової вистави до співвітчизників вийшов сам директор ХТДЮ.Як і у мирні часи в театрі, незламні артисти ХТДЮ магію свого виступу почали зі співу. Під звуки музики та оплески вони натякнули, на що спроможний Хоробрий Кравчик і його друзі.А далі все, як у житті, навіть маленький вчинок може надихнути на великі справи і спонукати до подорожі мрії. Добре серце, рішучість та кмітливість не раз стали у пригоді головному герою вистави у його мандрах.  

Порада від Кравчика: "Вчасно нагодований Кіт допоможе дати ладу з норовливою чарівницею!" 

Порада друга: "Допомога майбутній королеві - це завжди вдалий крок на шляху до власного щастя!" А ось дівчатам на замітку: "Не варто давати пустих обіцянок! Потім, ой як не легко все виправляти!"Адже завжди знайдеться шахрай або злий чаклун, який може обвести навколо пальця...


 
А ще, як відомо, на закоханих заборони не діють...Адже справжня любов творить дива, надає крила, перемагає злі чари і дарує щастя!

 

Хоробрий Кравчик вміє переконувати навіть злодіїв... Як Хоробрий Кравчик свій страх знайшов...Але 
Хоробрий Кравчик знайшов не тільки свій страх, а й справжнє кохання.

Адже справжній страх, коли від тебе та твоїх вчинків залежить життя та щастя коханої людини.На очах схвильованого неймовірною виставою глядача, під оплески, трапилося справжнє диво. Справжній Король (Руслан Романов) за допомогою колег зробив чуттєве освідчення своїй коханій Юлії.Він став на коліно, подарував троянди та освідчився у коханні. На що Юлія відповіла взаємністю.

Закохані не лише розділили щасливу мить з глядачем та читачами GX, а ще й розповіли чуттєву історію.Адже дата - 27.11.2022 була обрана не випадково - це рівно одинадцять місяців від дня зустрічі Руслана та Юлії. Маленькі мрійники із зали теж освідчилися у коханні актерам та театру, за виставами якого дуже скучили. Діти поділилися враженнями від нової казки ХТДЮ.Яскраві враження отримав не тільки глядач, а кожен, хто доклав руку до створення прем'єри "Як хоробрий Кравчик свій страх шукав". 

Режисер Олександр Драчов розкрив секрети створення нової вистави."Навіть під час війни у дітей повинно бути справжнє дитинство. Ми робимо все, щоб наблизити їхні будні до тієї норми, що повинна бути, - наголосив режисер. - Що до складнощів - ми звикли до великої сцени (з великою кількістю світла, з гарним звуком, декораціями та костюмами), але довелося підлаштовуватися під реалії військових днів, коли навколо машини гудять та газують. Але мінімум декорацій не впливає на якість вистави. Адже ми її і замислювали як виставу для виїздів. 15-17 репетицій, і ми вклалися в обіцянний місяць на підготовку. Дякуємо директору, який знайшов фінанси, запросив робітників у цеха (які не працюють під час війни) та знайшов потрібні матеріали для костюмів та декору. Прем'єра відбулася! Але я завжди помічаю недоліки - ще є великий люфт для роботи далі".

Головна чарівниця вистави Людмила Удачина з гумором розповіла про свій норовливий персонаж."Я вже 37 років на сцені, вірю, що до ювілея буде вже мир, щоб влаштувати бенефіс та великий банкет. Адже з початку війни було важко нічого не робити, потім ми зібралися, поставили одну виставу, другу і стали виступати на різних майданчиках, де була можливість. Все це за для дітей, що побачити іхні щасливі обличчя! Дітки теж втомилися від того, що все онлайн. Наші душі прагнуть спілкування очі в очі... І ви бачили реакцію малечі - вони хвилювалися, хлопали, кричали - і це найдорожче! А ще вони тут спілкуються між собою. Коли вони подорослішають і будуть переглядати світлини цих днів - це будуть приємні спогади. Вони це запам'ятають, адже це психологічна підтримка для діточок і батьків теж. А сьогоднішню пропозицію руки та серця ніхто, ніколи не забуде - точно! Приходьте! Далі буде! Перемоги і миру!"

Виконавець головної ролі Хороброго Кравчика - Юрій Ніколаєнко відкрито і без страху розповів про свої плани та надії."Під час війни я виходжу на сцену інакше, ніж у мирний час. Раніше я міг би бути чимось незадоволений у художньому плані і у своїй грі, а зараз радію, що все це можливо взагалі! А ще радію, шо діти небайдужі до наших виступів. Жахи війни запам'ятаються, але вони не повинні впливати і змінювати малечу!" - підкреслив Юрій.

Віолета Яковлєва розповіла журналістам про радість зустрічі з глядачем і новий досвід під час війни."Це цікавий досвід. Нові ролі далися легко, бо ми скучили за глядачем. Прем'єра - завжди велике, велике свято, і ми її дочекалися! Для режисера - це як народити дитя. А для акторів зіграти - як його виростити. Так ми створювали спектакль у холоді, без опалення, але ми знали задля чого усі наші жертви. Коли я буду подовжувати перелік своїх ролей, обов'язково вкажу, що це моя перша нова роль під час війни. Вона буде улюбленою, бо мені подобаються такі веселі, легкі та енергетичні ролі".

Наталія Перепелиця, як справжня Принцеса, була в захваті від нової вистави та своєї ролі."Мені сподобалася ця роль. Хоч я виходжу наприкінці на пару слів, але так ефектно і в гарній сукні - це так подобається дітям. Зараз такий період, коли кайфуєшь навіть від маленького зіграного уривочку у спектаклі. Ти маєш зробити все, щоб сподобалося і дітям, і тобі. Зичу нам усім перемоги, мирного неба, всього найкращого, і просто радіти життю, цінувати його кожну мить!" - яскраво та із запалом розповіла Наталія про свої перші враження від прем'єри.

Директор та головний художник ХТДЮ Аркадій Чадов поділився секретом, чого йому тільки коштувало виконання обіцянки глядачу, а ще керівник театру поділився планами на майбутнє.

"Коли ти твориш, робиш добро і знаєш, що твоя праця радуватиме дітей та дорослих, хоч це й не просто, тоді працюється легко та від душі. Всі мої колеги знають для чого і для кого вони створюють дива на сцені. Разом ми тримаємо культурний фронт! "Ми робимо нову казку?" - питав я режисера. "Так!" Ми її зробили! Разом з режисером ми створили декорації та костюми, хоч це було нелегко в цей час. А репетиції тривали до останньої миті. І ось прем'єра відбулась. Я побачив натхненні очі дітей і зрозумів - вони справді чекали на казку, на зустріч з нами. Я радів разом з ними. Спостерігав за усім під різним кутом, дивився за грою акторів - мені все сподобалося! Це казка для усіх! Я вдячний актерам та усім нашим працівникам, хто доклав руку до реалізації цього проекту. Адже багато хто в евакуації, і наші цехи працювали не повним составом, але встигли, хоч і допрацьовували до останньої миті".

Що ж до новорічних свят - театр підготував нову інтермедію - "Таємниця Снігової Королеви", яка дуже сподобалася глядачу. Свої вистави колектив ХТДЮ демонструю на різних локаціях міста і не тільки - це ТРЦ Nikolsky, сховище на Павловому полі, зала у місті Південне, Безлюдівська територіальна громада, виступ для дітей військових, а в планах - навіть виступи у басейні "Акварена".А ще у театрі поділилися цікавим досвідом співпраці з відомим харківським поетом, драматургом та режисером Ігорем Факторовським, який не тільки працював над виставами "Синдбад-мореплавець та Мідне місто", "Магічні речі Країни-під-пагорбами", а ще й доклав руку до прем'єри військового часу - "Як хоробрий Кравчик свій страх шукав".Більше фото в альбомі на фейсбук-сторінці GX.

Над постановою працювали: режисер - Олександр Драчов, головний художник - Аркадій Чадов. Ролі виконують: Хоробрий Кравчик - Юрій Ніколаєнко, Кіт - Андрій Гапанович старший, Лізхен - Віолета Яковлєва, Король - Руслан Романов, Відьма - Людмила Удачина, Принцеса - Наталія Перепелиця, Румпельштільцхен, він же Торговець Варенням - Андрій Гапанович молодший.

Хто не потрапив на прем'єру в 2022 році, має змогу 06.01.2023 о 13.00  на мінус третьому поверсі ТРЦ Nikolsky.Фото та відео: GX, Наталія Бойченко

Читайте також: