Розбитий навпіл будинок, піаніно та іграшки серед руїн. Як виглядає майже вщент зруйноване місто на Харківщині (фото)

2207

Місто Ізюм Харківської області російські війська окупували 1 квітня 2022 року. У цьому їм допомогли місцеві зрадники Батьківщини. Представник Ізюмської міськради Максим Стрельник розповідав: «26 березня 2022 року місцеві зрадники провели російських окупантів до Південної частини міста, що, своєю чергою, призвело до повного блокування шляху доставки гуманітарної допомоги до Ізюму та евакуації городян». 

У квітні 2022 року в окупованому Ізюмі залишалося близько 20 тисяч людей, до війни жило близько 50 тисяч.

Щонайменше тисяча цивільних ізюмчан загинули саме від обстрілів, авіаударів російських військ. Проте ще більше цивільних постраждало від того, що просто не отримали необхідну медичну допомогу - окупанти ще в березні зруйнували всі медичні заклади, вони не функціонували, розповідав Стрельник.

Від міста, яке півроку знаходилося в російській окупації, залишилися практично одні руїни. 80% інфраструктури зруйновано вщент. Майже шість місяців люди жили без світла, води та газу.

Після звільнення над Ізюмом український прапор підняли 10 вересня 2022 року.

Ось як виглядає Ізюм через пів року після вигнання "руzкого міра"  у фоторепортажі Яна Доброносова, відомого українського фотографа й автора порталу "Телеграф".

Зруйнований авіаційною бомбою будинок на Першотравневій вулиці, 2. У травні 2022 року з-під його завалів дістали тіла 44 загиблих.

Нагадаємо, під Ізюмом на Харківщині 15 вересня 2022 року виявлено масове поховання людей – цивільних і військових – понад 445 могил.

16 вересня 2022 року розпочалася термінова ексгумація тіл. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія є найбільшим джерелом тероризму у світі,  і закликав світ визнати цей факт.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: GX - Новини Харкова 

Читайте також: