Під час війни стільки боляючих втрат... Як серед наших захисників, так і серед людей, що підтримують дух нації.
"У мене перед очима наша остання зустріч під час карантину в місті, символічно, що вона відбулася на вулиці Свободи... Майже безлюдно... Це було справжнє диво: два видатні харківські музиканти йшли мені на зустріч - Олександр Дворніченко й Гаррій Абаджян... Посмішки, розмови про плани на майбутнє, надія... Стільки світла й щирості, як завжди! І ось вчора в стрічці одна за одною сумні звістки..." - поділилася спогадом Наталія Бойченко.
Позавчора, 28 лютого, на сторінках Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський» та Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського з'явилася сумна звістка про те, що світ втратив дивовижну людину: відійшов у вічність Абаджян Гаррій Артушевич – музикант (фаготист), професор, мистецтвознавець, викладач, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, кандидат мистецтвознавства.
Справжній фахівець своєї справи, який до останнього подиху любив обрану професію. Для Гаррія Артушевича найдорожчими завжди були його учні та створений ним МАСО "Слобожанський".
Це людина, яка вміла примусити грати навіть друкарську машинку. В цьому впевнилися усі присутні на ювілейному концерті "8:0 на користь Абаджяна", який відбувся 19 листопада 2019 року в Будинку Алчевських. Урочистості були присвячені 80-річчю Гаррія Артушевича (докладніше в новині GX).
До речі, напередодні того свята видатного музиканта нагородив орденом «За заслуги» ІІІ ступеня Президент України (подробиці в матеріалі GX).
Гаррій Абаджян - справжня харківська зірка, яка тепер сяє нам з небес.
В останню путь маестро проводжали його колеги та шанувальники. З сумом згадуючи щасливі миті разом, де Гаррій Абаджян з любов'ю розповідає про свій оркестр.
Світла пам'ять! Колектив новинного порталу GX щиро співчуває рідним та близьким Гаррія Артушевича Абаджяна!
І це все про нього...
Довідка. Абаджян Гаррій Артушевич – музикант (фаготист), професор, мистецтвознавець, викладач, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, кандидат мистецтвознавства. Закінчив Харківський інститут мистецтв (нині – Харківський національний університет мистецтв імені Івана Котляревського), клас К. Білоцерківського. З 2005 року – проректор з навчальної роботи.
Засновник та художній керівник Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський».
Винайшов і впровадив у навчальний процес акустичний пристрій контролю звучання музичного інструменту, завдяки якому характеристики звуків перетворюються на лінії на екрані телевізора чи монітора. Працюючи з цим пристроєм, учень бачить на екрані недоліки виконання і намагається наблизитися до характеристик стандарту.
Виховав понад 20 лауреатів міжнародних та національних конкурсів.