Якби не війна, цього могло б не статися. Харків прощається з талановитим артистом (фото, відео)

3866
Доля подарувала йому можливість зіграти останню зіркову роль в проєкті, який будуть пам'ятати наші нащадки. Граф Шептицький - видатний український релігійний діяч із знатного західноукраїнського роду - саме таким багато хто запам'ятає актора Андрія Калюжного.

Сумна звістка від колективу Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка 22 вересня облетіла сторінки співробітників і прихильників: раптово і так невиправдано рано з життя пішов соліст театру, прекрасний бас Андрій Калюжний.



У Андрія був не простий, але цікавий шлях. Він закінчив ХПІ, пішов працювати майстром на завод ХТЗ, завідував збиранням кабін тракторів. Потім перейшов на завод "Світло шахтаря". Працюючи там, з дозволу керівництва вступив на підкурс консерваторії - у 27 років. Потім за неймовірні вокальні данні він був зарахований відразу на другий курс, з якого і поступив в театр, неймовірно майстерно виконавши свою першу партію. На початку лютого 1998 року Андрій Калюжний вже дебютував на сцені.

У ХНАТОБ імені М.В. Лисенка він почав працювати ще в студентські роки, а щойно закінчивши Харківський державний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського (2000, клас заслуженої діячки мистецтв України, професорки Тамари Веске), пов’язав свою долю з колективом назавжди.

У театрі одразу звернули увагу на талановитого хлопця. Дебютував він у партіях Малюти Скуратова («Царева наречена» М. Римського-Корсакова) та Доктора Гренвіля («Травіата» Дж. Верді). А невдовзі став лауреатом І Міжнародного конкурсу молодих вокалістів «Солов’їний ярмарок» ім. Анатолія Солов’яненка (Донецьк /Україна/2000). Далі було чимало ефектних ролей – Фараон і Рамфіс («Аїда» Дж. Верді), Цуніга («Кармен» Ж. Бізе, Карась («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського) та інші. Це було італійською, німецькою, іспанською, французькою та рідною українською мовами.

Останньою роллю Андрія Калюжного став Шептицький з опери А. Загайкевич на лібрето С. Жадана «Вишиваний. Король України» – постать символічна, котра допомагала героєві усвідомити свій шлях. І співакові вдалося зробити цей образ надзвичайно цікавим.



Журналістка GX мала змогу зафільмувати артиста на репетиції постанови.



Його колега Тарас Куценко, вшановуючи пам'ять артиста, поділився яскравими фото з вистави і не тільки цієї...



Сотні коментарів зі словами шани артиста, словами співчуття рідним і близьким Андрія Калюжного...

"Яка печаль... Царство Небесне тобі, друже Андрій..."Вже не побачимось ніколи"... і від того серце крається до сліз. Ти був гідною людиною, талановитим актором і співаком, хорошим товаришем. Вічна тобі пам'ять", - написав голова Харківського обласного відділення Асоціації діячів естрадного мистецтва України, соліст-вокаліст Ян Харитонов.



"Прощавай, любий друже... Прощавай, блискучий актор, талановитий виконавець, чудовий бас, і… просто добра, світла людина! Я так мріяв, що після війни ми обов'язково зустрінемося, і я вкотре почую твоє виконання, побачу тебе у виставах. Тобі, Андрію, мої прощальні оплески! Зустрінемось на небесах, і ти ще мені заспіваєш… Світла пам'ять, друже…" - з болем і світлими спогадами написав поціновувач творчості артиста Сергій Володарський.

Друг і колега Андрія, Констянтин Улибін, присвятив його пам'яті вірш.



Лише 6 вересня Андрій Калюжний святкував свій день народження - це завжди приємні спогади...


А ще цього року, якби не війна, Андрій Калюжний мав би святкувати 25-ліття свого перебування на рідній сцені ХНАТОБ...

"І хто знає? – якби не війна, можливо й не сталося б такої сумної події… «Який жах…» «Він же молодий, як так?» «Світла пам’ять…» «Царство небесне…» – не можуть вгамувати біль колеги. Ми всі відчуваємо біль від цієї втрати і щиро співчуваємо його рідним. Світла пам’ять, Андрію, нехай легкою буде та зоряна дорога, на яку довелося ступити так рано…" - такими словами колеги артиста висловили увесь свій біль.

"Мені казали, закрийте дзеркала, бо він прийде, і щоб його не плутати, повинні ви й не включати ТБ, або й його завісою окутать, а я взяла улюблений халат, що досі запах та тепло боронить, і спать лягла під цокіт когтенят, які "татусю" в серці не хоронять" - слова Олени Калюжної до коханої людини стискають серце болем.

"В останню путь Андрій Калюжный відправиться в понеділок, 25 вересня. З 12 до 12:30 усі охочі зможуть попрощатися на території обласної лікарні (пр.Незалежності, 13, або на вул. Літературній, 6, біля моргу), а потім на кладовищі м. Люботин (Деркачева гора, вул. Лесі Українки, орієнтовно о 13-10)", - повідомила подробиці прощання Олена Калюжна.

Колектив новинного порталу GX приєднується до слів співчуття рідним та близьким! Світла пам'ять нашому талановитому земляку - Андрію Калюжному!

Фото, відео та матеріал: ХНАТОБ, GX, архів Олени та Андрія Калюжних, Наталія Бойченко, Сергій Володарський, Тарас Куценко, Констянтин Улибін



Читайте також: