Якби не війна, цього могло б не статися. Харків прощається з талановитим артистом (фото, відео)

4011
Доля подарувала йому можливість зіграти останню зіркову роль в проєкті, який будуть пам'ятати наші нащадки. Граф Шептицький - видатний український релігійний діяч із знатного західноукраїнського роду - саме таким багато хто запам'ятає актора Андрія Калюжного.

Сумна звістка від колективу Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка 22 вересня облетіла сторінки співробітників і прихильників: раптово і так невиправдано рано з життя пішов соліст театру, прекрасний бас Андрій Калюжний.У Андрія був не простий, але цікавий шлях. Він закінчив ХПІ, пішов працювати майстром на завод ХТЗ, завідував збиранням кабін тракторів. Потім перейшов на завод "Світло шахтаря". Працюючи там, з дозволу керівництва вступив на підкурс консерваторії - у 27 років. Потім за неймовірні вокальні данні він був зарахований відразу на другий курс, з якого і поступив в театр, неймовірно майстерно виконавши свою першу партію. На початку лютого 1998 року Андрій Калюжний вже дебютував на сцені.

У ХНАТОБ імені М.В. Лисенка він почав працювати ще в студентські роки, а щойно закінчивши Харківський державний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського (2000, клас заслуженої діячки мистецтв України, професорки Тамари Веске), пов’язав свою долю з колективом назавжди.

У театрі одразу звернули увагу на талановитого хлопця. Дебютував він у партіях Малюти Скуратова («Царева наречена» М. Римського-Корсакова) та Доктора Гренвіля («Травіата» Дж. Верді). А невдовзі став лауреатом І Міжнародного конкурсу молодих вокалістів «Солов’їний ярмарок» ім. Анатолія Солов’яненка (Донецьк /Україна/2000). Далі було чимало ефектних ролей – Фараон і Рамфіс («Аїда» Дж. Верді), Цуніга («Кармен» Ж. Бізе, Карась («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського) та інші. Це було італійською, німецькою, іспанською, французькою та рідною українською мовами.

Останньою роллю Андрія Калюжного став Шептицький з опери А. Загайкевич на лібрето С. Жадана «Вишиваний. Король України» – постать символічна, котра допомагала героєві усвідомити свій шлях. І співакові вдалося зробити цей образ надзвичайно цікавим.Журналістка GX мала змогу зафільмувати артиста на репетиції постанови.Його колега Тарас Куценко, вшановуючи пам'ять артиста, поділився яскравими фото з вистави і не тільки цієї...Сотні коментарів зі словами шани артиста, словами співчуття рідним і близьким Андрія Калюжного...

"Яка печаль... Царство Небесне тобі, друже Андрій..."Вже не побачимось ніколи"... і від того серце крається до сліз. Ти був гідною людиною, талановитим актором і співаком, хорошим товаришем. Вічна тобі пам'ять", - написав голова Харківського обласного відділення Асоціації діячів естрадного мистецтва України, соліст-вокаліст Ян Харитонов."Прощавай, любий друже... Прощавай, блискучий актор, талановитий виконавець, чудовий бас, і… просто добра, світла людина! Я так мріяв, що після війни ми обов'язково зустрінемося, і я вкотре почую твоє виконання, побачу тебе у виставах. Тобі, Андрію, мої прощальні оплески! Зустрінемось на небесах, і ти ще мені заспіваєш… Світла пам'ять, друже…" - з болем і світлими спогадами написав поціновувач творчості артиста Сергій Володарський.

Друг і колега Андрія, Констянтин Улибін, присвятив його пам'яті вірш.Лише 6 вересня Андрій Калюжний святкував свій день народження - це завжди приємні спогади...


А ще цього року, якби не війна, Андрій Калюжний мав би святкувати 25-ліття свого перебування на рідній сцені ХНАТОБ...

"І хто знає? – якби не війна, можливо й не сталося б такої сумної події… «Який жах…» «Він же молодий, як так?» «Світла пам’ять…» «Царство небесне…» – не можуть вгамувати біль колеги. Ми всі відчуваємо біль від цієї втрати і щиро співчуваємо його рідним. Світла пам’ять, Андрію, нехай легкою буде та зоряна дорога, на яку довелося ступити так рано…" - такими словами колеги артиста висловили увесь свій біль.

"Мені казали, закрийте дзеркала, бо він прийде, і щоб його не плутати, повинні ви й не включати ТБ, або й його завісою окутать, а я взяла улюблений халат, що досі запах та тепло боронить, і спать лягла під цокіт когтенят, які "татусю" в серці не хоронять" - слова Олени Калюжної до коханої людини стискають серце болем.

"В останню путь Андрій Калюжный відправиться в понеділок, 25 вересня. З 12 до 12:30 усі охочі зможуть попрощатися на території обласної лікарні (пр.Незалежності, 13, або на вул. Літературній, 6, біля моргу), а потім на кладовищі м. Люботин (Деркачева гора, вул. Лесі Українки, орієнтовно о 13-10)", - повідомила подробиці прощання Олена Калюжна.

Колектив новинного порталу GX приєднується до слів співчуття рідним та близьким! Світла пам'ять нашому талановитому земляку - Андрію Калюжному!

Фото, відео та матеріал: ХНАТОБ, GX, архів Олени та Андрія Калюжних, Наталія Бойченко, Сергій Володарський, Тарас Куценко, Констянтин УлибінЧитайте також: