У Харкові попрощалися з артистом. Калюжного любили усі, навіть тварини (фото, відео)

3198
Останні оплески від найдорожчих луною облетіли сумні закутки обласної лікарні. Як на великій прем'єрі, люди вітали, та востаннє віддавали свою шану лауреату міжнародних конкурсів, неймовірному басу, як казала Хелент Кент "Great bas, great voice" (величний бас, величний голос), та просто людині, що до останнього подиху була вірна своїй справі, своєму театрові, сумували за артистом...


За церковними традиціями, наступного дня після поховання родичі покійного відвідали цвинтар. Вони прийшли до могили вранці, щоб пробудити душу...

Віримо, що наша публікація не тільки сколихне всесвіт, а й достукається до небес та возрадує душу нашого улюбленого артиста, жартівника та веселуна, Андрія Калюжного. Але він був такий різний, за свої 25 років кар'єри у більш ніж 45 ролях у театрі йому доводилось грати і злодіїв, і тиранів, і мучеників. Впевнені, він побачить, як його проводжали, любили та цінували.

Навіть природа подарувала йому справжній сонячний літній день посеред осені.

В узенькому дворику біля моргу Обласної лікарні 25 вересня зібралися близькі, друзі, колеги. шанувальники творчості Андрія... Було сказано багато добрих слів, а ще згадали про його талант, який і досі дарував би радість людям та давав наснаги Андрію жити. Але не судилося... У нього вже не було сил боротися... Це була вже п'ять операція...Сказати останні слова прощання і подарувати оплески та квіти в Харкові, крім рідних, прийшли його колеги та шанувальники, а в місті Люботин, що його родинно прийняло, зібралися усі, хто тільки зміг прийти: родичі, сусіди, знайомі. Адже його бас був окрасою Пісочинського та Люботинського храмів - його знали та поважали.

"Можете навіть не питати людей стосовно нього... Лише подивиться, як його любили тварини", - кажуть сусіди.Боляче...У цей день він був поряд з кожним, хто його згадував та любив... А ще він був у обліку свого сина...

Смерть Андрія - це непоправна втрата...  Але його голос лунатиме у записах, перед очима будуть фото його сценічних героїв, а для близьких будуть найдорожчим спомини про час поряд з Андрієм...Він стільки ще хотів встигнути... Навіть у наш буремний час готувався до великого закордонного проєкту, кожного дня тренувався - співав під звуки синтезатора та чекав на запрошення знов вийти на сцену ХНАТОБ.

"І хто знає? – якби не війна, можливо й не сталося б такої сумної події… «Який жах…» «Він же молодий, як так?» «Світла пам’ять…» «Царство небесне…» – не можуть вгамувати біль колеги. Ми всі відчуваємо біль від цієї втрати і щиро співчуваємо його рідним. Світла пам’ять, Андрію, нехай легкою буде та зоряна дорога, на яку довелося ступити так рано…" - такими словами його друзі висловили усю свій біль.

День прощання відбувся під спів його найближчих побратимів по церковному співу та рідних за духом людей: Олексія Чернікіна (Заслужений діяч мистецтв, головний хормейстер ХНАТОБ), Олени Чернікіної, Романа Ялпути. Їхні голоси лунали і на кладовищі, і на поминальному обіді.Віримо, він їх чув і навіть співав разом, але вже з небес! Світла пам'ять та царство Небесне талановитому сину Харківщини - Андрію Калюжному!

Наостанок додамо слова дружини Андрія.

"Мені так важко, що не вимовить словами,
Для мене світ у темряву звалився,
Ніхто не може втішить, навіть мама,
Я хочу лиш одне, щоб ти з'явився...

Душа болить, а серце рветься на шматки...
Я не бажала б для тебе такої ролі,
Та вирішила доля навпаки
І ти відправився до Бога на гастролі", - присвятила вона йому рядки, сповнені печалі та відчаю.

Нагадаємо, Андрія Калюжного не стало 22 вересня 2023 року (подробиці у новині GX).

Фото, відео, матеріали: Наталія Бойченко, GX, Олена Калюжна 

Читайте також: