Харків готується до цікавої космічної дати (фото)

2685
Усіх охочі мають можливість поринути у захопливий світ космічних місій до астероїдів і дізнатися про всі тонкощі та інновації у цій сфері.


А ви знали? 30 червня відзначається День Астероїда – це міжнародна інформаційна кампанія, націлена на висвітлення астероїдної небезпеки та можливі методи запобігання зіткненням астероїдів із Землею.

Дату обрано не випадково. Саме в цей день, 30 червня 1908 року о 7 годині ранку за місцевим часом над великою територією Центрального Сибіру у міжріччі Нижньої Тунгуски та Лєни пролетів гігантський шар-болід. Політ його супроводжувався звуковими та світловими ефектами й закінчився вибухом, потужність якого оцінюється в 40-50 мегатонн, що відповідає енергії найпотужнішої (із висаджених у повітря) водневої бомби. Падіння на Землю Тунгуського метеорита викликало вибухову хвилю, якою в радіусі 40 кілометрів було повалено ліс, знищено звірів, постраждали люди. Через потужний світловий спалах і потік розжарених газів виникла лісова пожежа, яка довершила спустошення району. На величезному просторі, починаючи від річки Єнісей і закінчуючи атлантичним узбережжям Європи, кілька ночей поспіль спостерігалися небувалі за масштабом і незвичайні світлові явища, що увійшли в історію під назвою «світлих ночей літа 1908 року».

На згадку про цю подію у 2016 році за рішенням ООН і було встановлено нову міжнародну дату — День астероїда.

"Запрошуємо всіх охочих доєднатися до відзначення Міжнародного дня астероїда, що відбудеться у гібридному форматі 30 червня 2023 року! Разом із харківською командою дослідників пропонуємо поринути у захопливий світ космічних місій до астероїдів та дізнатися з перших вуст про всі тонкощі та інновації у цій сфері", - запрошує на цьогорічний захід харківський астроном Володимир Кажанов (подробиці за посиланням).

Читайте також: