Блакитний Місяць і Сатурн можна буде спостерігати цієї ночі в небі над Харковом (фото)

1969
У ніч на 31 серпня в Харкові можна буде спостерігати незвичайний феномен: у небі з'явиться блакитний Місяць.


Яскраве та рідкісне явище, яке називають Блакитний Місяць, можна буде побачити в ніч з 30 на 31 серпня 2023 року о 4:35 за Києвом.

Блакитний місяць - це назва особливого повного Місяця. Варто розуміти, що супутник Землі в цей час не набуває блакитного кольору. Звісно, за доброї уяви й певних метеорологічних умов можна побачити блакитний відтінок Місяця, але не більше.



"Назва зумовлена не зміною кольору Місяця, а образною фразою Once in a Blue Moon, запозиченою з англійської мови. Воно перекладається як «Одного разу за блакитного Місяця», що означає «дуже рідко»", - розповідала GX раніше директорка Харківського планетарія Галина Железняк.



"Цьогоріч дійсно два повні Місяці в одному календарному місяці. Один на початку, інший наприкінці. Тому наразі Місяць й називають умовно голубим. Це зовсім не пов'язано з кольором Місяця, він його в цю ніч не змінить. До речі, така назва має ще й давню історію, яка йде з католицизму. І дійсно збігається фаза повного місяця і його близьке розташування до Землі. "Супермісяць" як нині кажуть в народі, - поділився подробицями харківський астроном Володимир Кажанов. - Я додам, що Місяць допоможе в ці ночі легко знайти планети в небі. В ніч з 30 на 31 серпня Місяць буде поруч з Сатурном (планета буде трохи вище за Місяць). А в ніч з 31 серпня на 1 вересня з лівого боку від Місяця яскравий Юпітер, а праворуч - Сатурн". 

Нагадаємо, що у серпні 2023 року повний Місяць можна було спостерігати 1-го числа. Дві повні в один календарний місяць відбуваються тому, що місячний рік не збігається із сонячним. Така невідповідність і призводить до появи «зайвої» повні. Це досить рідкісне явище, і відбувається приблизно раз на 2-3 роки. 

За словами Володимира Кажанова, видовища місячній повні на небі цієї ночі надасть яскравий Сатурн, а завтра можна буде спостерігати Юпітер і під ранок ще й Венеру.

Попри те, що дане явище не передбачає зміни кольору супутника Землі, багато людей все одно думають, що Місяць у цей час змінює свій колір, і намагаються зафіксуватийого на фото. Що дивно, на багатьох знімках Місяць дійсно або блакитного відтінку, або оточений блакитним ореолом. На передодні піка космічного дійства, в ніч на 29 та 30 серпня, ми зробили декілька яскравих фото, якими ділимося з вами.

У ніч на 29 серпня було хмарно, тож Місяць виглядав як перлина серед мушлі.

А ось в ніч на 30 серпня на небі були прояснення.


 



А ще чекаємо на нові фото харківського астронома Володимира Кажанова. Нагадаємо, фото та відеозйомку науковець робить через телескоп і ділиться  на своєму каналі на Ютубі - Astroromantik.

Хай там як, Блакитний Місяць або друга місячна повня на зоряному небі - то особлива краса, яку творить природа!

Ночі без сирен та обстрілів, ясного неба та вдалих спостережень! Дякуємо Богові й ЗСУ за мирні миті життя!

Фото: GX, Наталія Бойченко, Володимир Кажанов


Читайте також: