Біля його ніг зростають мальви. Харків'яни вірять в силу святого, зображеного нашим земляком (фото)

873
Сьогодні, 9 травня, весь православний світ відзначає велике свято — День Святителя Миколая, Миколи-Чудотворця, як кажуть «Микола Весняний» чи «Микола Літній».


Це свято - День поминання перенесення мощів святителя Миколая до міста Барі (іноді його називають Днем пам'яті святителя Миколая Чудотворця) користується особливою любов'ю у народі. Він належить до неперехідних, тобто має фіксовану дату у церковному календарі. А це означає, що щороку ми відзначаємо його в той самий день, незалежно від дати Великодня та інших урочистостей.

Свято наразі відзначається 9 травня.


Святитель Миколай — один із найшанованіших православних святих. Тисячі людей щодня звертаються до нього і багато хто з них залишає свідчення того, як допоміг Микола Чудотворець у вирішенні їхніх найважчих і непростих проблем. Наш земляк Ілля Рєпін відтворив лік святого у своїй картині «Святитель Миколай» (фрагмент картини «Микола Мирлікійський захищає від смерті трьох невинно засуджених», 1888 рік).


Святому Миколаю моляться мандрівники землею і морем про безнапасний шлях і спасіння в дорозі; він оберігає школярів і взагалі маленьких дітей, йому моляться про надання мудрості дітям, що потрапили в погану компанію, і про вдале заміжжя дочок; дівчата та юнаки звертаються до святого про заступництво у створенні сім'ї, про заступництво сімейного вогнища, про заступництво за вдів і сиріт, про співчуття до жебраків та беззахисних, про співчуття до людей у злиднях та беззахисних, про допомогу нужденним, про зцілення від усіх хвороб; в'язні та несправедливо засуджені просять справедливості та якнайшвидшого звільнення.

Святий опікується та допомагає всім мандрівникам, тим, хто знаходиться далеко від дому, а також дітям. Микола Чудотворець є покровителем моряків та всіх, хто так чи інакше пов'язаний із водною стихією, а в наші дні ще й автомобілістів. Саме тому до 22 травня не купалися у водоймах. А на кожному судні та в кожному авто є ікона із зображенням святого. Йому моляться, щоб стихія не стала причиною різного роду бід.

"Святий Миколай Угодник! Допоможи мені! Святий Чудотворець! Покрий мене своїм дивом і збережи від усіх нещасть" - звернення до Миколи Чудотворця.

З глибокою вірою, пам'ятаючи про те, яку силу має молитва святого Миколая, ви можете попросити його про будь-яку допомогу, звернутися з будь-яким питанням і ваш голос буде почутий.

Всі ми чекаємо на диво і, напевно, всі в нього віримо... Україна Переможе!

Мабуть, невипадково біля підніжжя скульптури святого у Лікії ростуть наші українські мальви...

Зазначимо, Святого шанували у всі часи та багато народів. Протягом року, крім Дню поминання перенесення мощів святителя Миколая, є ще два великі свята, присвячені святителю Миколі – 6 грудня (блаженне успіння святого) та 29 липня, православна церква святкує різдво одного з найшанованіших святих – святителя Миколи Чудотворця, єпископа Мир Лікійських.

Микола Чудотворець народився у 258 році у місті Патарі, недалеко від Лікії, що на південному узбережжі малоазійського півострова. Існують також інші дні церковного вшанування Угодника Божого Миколи. До речі, на його батьківщині у храмі, де він служив єпископом, 6 грудня, 9 травня та 29 липня відбуваються святкові служби, хоча сам храм не функціонує.

У Харкові Свято-Миколаївський храм знаходиться за адресою: проспект Жуковського, 10. Чин освячення храму та першу Божественну Літургію в ньому звершив Преосвященніший Онуфрій, єпископ Ізюмський, вікарій Харківської єпархії – у день престольного свята Святителя Миколая в грудні 2004 року.

Бажаємо, щоб кожен із вас отримав у цей день приємну звістку від найкращого зі Святих! Нехай і нам усім буде властива доброта та чуйність Святого Миколая! Творіть чудеса для інших - і диво обов'язково станеться з Вами! Усім – заступництва та допомоги Святителя Миколая!

Фото: GX, Наталія Бойченко, соцмережі

Читайте також: