Сьогодні в храмах відзначають свято, що пов'язано із "числом досконалості" (фото)

683


Сьогодні, 30 червня, церква відзначає Собор 12-ти апостолів або День всіх святих. Ця дата традиційно відзначається у наступну неділю після Дня Святої Трійці, яку у 2024 році святкували 23 червня.

Докладно про свято розповів в своєму пості ігумен Савватій Собко.
Собор святих славних і всехвальних 12-ти Апостолів Христових є давнім святом. Свята Церква, вшановуючи кожного з 12-ти апостолів в різні пори року, з давніх часів встановила загальне святкування їм на наступний день після пам'яті славних і первоверховних апостолів Петра і Павла.
Апостоли — це найближчі учні Ісуса Христа, яких Він під час Свого земного життя посилав на проповідь; а після зішестя на них Святого Духа вони проповідували по всіх країнах християнську віру. Їх спочатку було дванадцять, а потім — ще сімдесят.
Число 12 вибрано не випадково. Число 12 як число колін Ізраїлевих (за числом синів Якова, від яких і пішов увесь богообраний ізраїльський народ) було священним числом, що означає “число досконалості”. Саме це число у свідомості юдеїв стало означати повноту народу Божого. До часу Христової проповіді залишилися всього два з половиною роди з дванадцяти колін Ізраїлевих: Іуди, Веніаміна і половина від Левія. Інші дев’ять з половиною колін з часу завоювання Північного царства (722 р. до Р. Х.), вважалися зниклими. Лише при настанні останніх часів, як вважали юдеї, Бог приведе ці зниклі коліна, що розчинилися серед інших народів, на батьківщину і таким чином відновить народ ізраїльський, що складається з дванадцяти родів.
До числа 12 апостолів належать: апостол Петро, апостол Андрій Первозванний, апостол Яків Зеведеїв, апостол і євангеліст Іоанн Богослов, апостол Филип, апостол Варфоломій, апостол Фома, апостол і євангеліст Матфей, апостол Яків Алфеїв, апостол Юда, брат Господній, апостол Симон Зилот, апостол Матвій.
Святий благовірний цар Костянтин Великий (306-337) збудував у Константинополі храм в ім'я святих Дванадцяти апостолів. Вказівки на звершення цього святкування зустрічаються в IV столітті.


На Салтівці за адресою - вулиця Героїв Праці, 43а,, є Храм присвячений всім святим.

До речі , у католиків це свято має постійну дату і щорічно відзначається 1 листопада.

Фото та матеріал: Наталія Бойченко, GX, ігумен Савватій Собко, відкриті джерела

Читайте також: