А ви знали? Цього дняі, 26 вересня, у 2010 році у Харкові було відкрито ще один православний храм.
Храм святого Священномученика Валентина єпископа Інтерамського з'явився на території Національного фармацевтичного університету на вулиці Валентинівській, 4.
Храм було закладено у листопаді 2007-го.
До речі, Святий Валентин вважається покровителем фармацевтичної галузі, і, в тому числі, студентів – майбутніх фармацевтів.
У липні 2005 р. вченими, викладачами, студентами та іншими представниками фармацевтичної галузі м. Харкова було створено Православну релігійну общину Святого священномученика Валентина єпископа Інтерамнського. Святий Валентин, єпископ міста Інтерамни в Умбрії (Італія) був лікарем та ославився тим, що зцілив сина язичника Кратона від тяжкої хвороби. За розповсюдження християнської віри Святий Валентин прийняв мученицьку смерть – у 258 р. йому відрубали голову. День пам’яті Святого Валентина Інтерамнського в православній церкві відзначають 12 серпня.
27 вересня 2005 р. під час проведення VI Національного з’їзду фармацевтів України було освячене місце під будівництво нового храму, прототипу відомого Фороського храму Воскресіння Христова в Криму. П’ять років потому, 26 вересня 2010 р. під час VII Національного з’їзду фармацевтів України відбулось освячення нижнього храму Святого Валентина.
А ще 26 вересня в 2012 році до Харкова привезли Єрусалимську плащаницю Пресвятої Богородиці. Реліквію розмістили у Свято-Покровському монастирі. Торкнутися ікони харків'яни могли протягом трьох днів. Вже за півгодини, після того, як привезли ікону, черга дійшла до Сергіївської площі.
26 вересня в історії міста: відкрито храм покровителю фармацевтичної галузі (фото)
3516
Цікаві факти з історії міста.
Читайте також: 19 листопада в історії Харкова та Харківщини: загадують відомих людей та сумну подію (фото)
Ікона містить частинку ризи Божої Матері. Зберігається святиня в Єрусалимі в Гефсиманській обителі, розташованій навпроти входу до Храму Гробу Господнього.
Читайте також:
- В Харкові лунали слова і музика для найдорожчих (фото, відео)
- Храми Харківщини, які оберігає чудесне покривало (фото)
- Доброю традицією стає музика класична в храмі (фото, відео)
- Життя духовне та культурне об'єднує Харків (фото, відео)
- Харків'яни виглядають веселку і поспішають одружитися (фото)
- Харків'яни на велике свято просять про зцілення та здоров'я (фото)