16 грудня в історії Харкова: в місті вшанували пам'ять жертв Голокосту

539

16 грудня 2004 року в Харкові встановили меморіальну дошку на згадку про жертв Голокосту.

Комітет "Дробицький Яр" та Харківський музей Голокосту відкрили меморіальну дошку на будинку №3 на вулиці Чичибабіна. Ініціатори встановлення пам'ятного знака вважали, що саме у цьому будинку розпочався Голокост у Харкові.

За архівними документами співробітники музею та комітету встановили, що в цьому будинку один із колаборантів зігнав у підвал одинадцять єврейських сімей і протримав їх там у голоді та холоді цілий тиждень – до наказу німецького коменданта про переселення всіх євреїв у бараки Станобуду.

Усього за місяць - з грудня 1941-го по січень 1942-го - у Дробицькому Яру розстріляли від 16 до 20 тисяч євреїв. 

У минулі роки багато хто вважав за краще нічого не говорити про Голокост, але знаходилися ті, хто не збирався мовчати, адже, оберігаючи пам'ять, ми зберігаємо свій народ!

Докладніше про трагедію Другої світової війни у новині GX.

Нагадаємо, під час війни - 14 липня 2023 року на 85-му році життя відійшла у вічність Лариса Фаліївна Воловик – заслужений працівник культури України, засновник першого в Україні музею Голокосту, який знаходиться в Харкові.




Це так боляче згадувати, коли нові фашисти - рашисти знову знищують безневинних... І навіть пам'ятний знак у Дробицькому Яру зазнав ушкоджень від кривавих російських окупантів (27.03.2022)...



Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела

Читайте також: