Жах минулого в Харкові переплітається з реаліями нової війни (фото)

862
Пам'ять про жертв трагедії у Дробицькому Яру розстрілюють нові фашисти - рашисти.


Пам'ятаємо! Сьогодні, 14 грудня, вшановують пам'ять жертв трагедії у Дробицькому Яру. Усього за місяць - з грудня 1941 року по січень 1942 року - у Дробицькому Яру розстріляли від 16 до 20 тисяч євреїв.

І відправною точкою трагедії став день 14 грудня 1941 року, коли було опубліковано наказ військового коменданта Харкова: всім євреям міста у дводенний термін переселитися до бараків у районі ХТЗ.

Також під час окупації смерть тут знайшли люди різних національностей – психічно хворі, військовополонені та підпільники.

У Харкові не проводили міжнаціональну грань – долі багатьох українців та євреїв переплелися. У минулі роки багато хто вважав за краще нічого не говорити про Голокост, але знаходилися ті, хто не збирався мовчати, адже, оберігаючи пам'ять, ми зберігаємо свій народ!

Докладніше про трагедію Другої світової війни у новині GX.

Нагадаємо, під час війни - 14 липня 2023 року на 85-му році життя відійшла у вічність Лариса Фаліївна Воловик – заслужений працівник культури України, засновник першого в Україні музею Голокосту, який знаходиться в Харкові.

https://gx.net.ua/news_images/1674819164.jpg
Це так боляче згадувати, коли нові фашисти - рашисти знову знищують безневинних... І навіть пам'ятний знак у Дробицькому Яру зазнав ушкоджень від кривавих російських окупантів (27.03.2022)...Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела

Читайте також: