25 лютого в історії Харкова: народився один із найяскравіших українських театральних режисерів (фото, відео)

1342
Цікаві факти з історії міста.

Пам'ятаємо! Цього дня, 25 лютого, в 1887 році народився Олександр Зенон-Курбас, більш відомий як Лесь Курбас – один із найяскравіших українських театральних режисерів.

Курбас народився на території сучасної Львівщини. Але найславетніші та найтрагічніші сторінки його життя припадають на Харківський період.

Він розпочинав свою театральну кар'єру у Тернополі та Києві. Заснував знаменитий театр "Березіль". 1926 року театр переїхав до Харкова, де працював вісім років.

У 1934 році Лесь Курбас був репресований і загинув через три роки в Соловецькому таборі на території Карелії.

"25 лютого - завжди особлива дата для нашого театру. Минулого року, наприклад, на цей день була запланована прем'єра "Маклени Граси", і ми обов'язково зіграємо її після перемоги. Тільки вистава, напевно, буде іншою, бо ми всі точно стали іншими", - світлину з такими словами 25 лютого 2023 року розмістив на своїй сторінці Харківський театр ім. Шевченка "Березіль".


А ось колектив Харківського театру для дітей та юнацтва у 2021 році до дня народження Леся Курбаса влаштував флешмоб біля скульптури режисера та його невидимого друга у Саду Шевченка.

Дружний колектив та вигадані герої влаштували фотосесію, яку можна подивитися в альбомі на фейсбук-сторінці новинного порталу GX.


Світла пам'ять видатному сину України! 

Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела
Читайте також: