Харків знову долає "дракона" (фото, відео)

5466
Цікаві факти з історії міста.

А ви знали? Цього дня, 31 січня, у 2008 році у Харківському театрі для дітей та юнацтва відбулася прем'єра вистави з однієї з найвідоміших п'єс ХХ століття – «Дракон» Євгена Шварца.

П'єса-памфлет "Дракон" була написана в 1944 році і мала антифашистський характер. За основу було взято міфологічний сюжет про перемогу героя над драконом, проте з деякою ідейно-філософською відмінністю: у п'єсі персонажі здебільшого вважають життя під владою дракона цілком прийнятним. Головний герой приходить до розуміння: щоб звільни нити людей, убити дракона недостатньо – дракон сидить усередині кожного.З 1944 по 1962 п'єса не ставилася в театрах країни. Постановки відновилися лише після 1962-го.

П'єса виявилася довгожителем, оскільки закладені у ній ідеї носять позачасовий та загальнолюдський характер.

І сьогодні актуальна, як ніколи, адже нові фашисти – рашисти напали на Україну.

Наостанок трохи позитиву - вже зовсім скоро, 10 лютого 2024 року, стартує рік Зеленого дерев'яного Дракона за східним календарем.

Дракон є одним із наймогутніших та найшанованіших символів у країнах Азії – це втілення імператорської влади та чоловічого початку Янь, яке дарує владу над світом і заряджає людей енергією. Східна астрологія вважає, що прийдешній рік Зеленого дерев'яного Дракона, який стартує 10 лютого 2024-го, буде одним із найуспішніших. Адже цей покровитель відомий своєю збалансованістю та спокоєм, але водночас харизматичною природою, яка поєднує в собі дух землі та неба. Він вміє ладити з усіма знаками гороскопа.

Нехай у кожному вашому дні буде крапелька добра!

Фото, відео та матеріал: відкриті джерела, Ю. Суржко, ХТДЮ

Читайте також: