У Харківській області збільшилася смертність від коронавіруса

2647

У Харківській області 1 березня зафіксували 23 випадки захворювання на коронавірус. Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики захворювань.

Коронавірус підтвердили у 17 мешканців Харкова. Також зафіксовано 3 випадки захворювання у Лозівському районі, по 1 випадку - в Ізюмському та Богодухівському районах області.

За 1 березня на Харківщині зареєстровано 3 летальні випадки, пов'язані з ковідом.

Станом на 2 березня у регіоні 266 осіб хворіють на COVID-19 (на 6 менше, ніж на 1 березня).

"У Харківській області коронавірус нікуди не зник, щотижня від нього продовжує помирати більше людей ніж від грипу та ГРВІ. Показник летальності  у 2023 році склав 5,4%, тоді як середній за весь період епіднагляду за COVID-19 – 2,3%", - підкреслили в обласному центрі контролю та профілактики захворювань.

Читайте також: Хвороба холодильника

Там також зазначили, що в Харківській області не забезпечується охоплення тестуванням необхідної кількості населення, що призводить до недовиявленню випадків.

"Кожен невиявлений хворий – це інфікування ще декількох осіб з його оточення. Щотижня зі 100 тисяч населення повинно бути обстежено не менше 300 осіб, у Харківській області цей показник складає 68,2 (середній по Україні – 363,3). На жаль, наше населення у більшості випадків не звертається за медичною допомогою з початком хвороби.

Для збільшення тестування наявні всі умови. Дослідження методом ПЛР проводять 11 лабораторій (у тому числі лабораторія нашої установи та 4 комунальних закладів – безоплатно). Підтвердження діагнозу дозволяє своєчасно розпочати необхідне лікування, уникнути важкого перебігу хвороби та можливої смерті", - зауважили санлікарі.

У поточному році зареєстровано тільки 815 випадків COVID-19. За останній тиждень лабораторно підтверджено 100 випадків проти 107 за минулий (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 3,57, проти 4,66). Мешканці обласного центру серед захворілих COVID-19 складають 60,0%.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

Читайте також: