Символ весни нагодує восени та взимку (фото)

2975
Переливом фарб та смаків прикрашає садок дитя терну та аличі.

Осінь - час збирання врожаю. Не останнє місце у саду відводять сливам. Дачники вирощують у своєму господарстві популярні сорти: "ренклод", "Стенлі", "яєчну", "Угорку", "Мірабель", "Тернослив", канадську сливу та інші.

В Японії слива — символ весни, що тріумфує над зимою: вона уособлює чесноту і мужність, що долають труднощі, а також шлюб і щастя.

У нас люблять сливу як свіжу, солодку, стиглу, тільки з гілки, так і приготовані зі сливи варення, компоти, джеми. Також усім відомий своїми корисними якостями чорнослив.

Чи знаєте ви, що для чорносливу потрібно вибрати правильний сорт? В ідеалі – це сливи, що мають дрібну кістку, цукру не менше 12% та кислоти не менше 1%. Знавці вважають найкращим сортом для чорносливу «Угорку». Сушити плоди можна ті, які впали з дерева або навіть трохи пов'яли на гілці, а ось недозрілі сливи на чорнослив не годяться.

Вирощувати сливи, з яких виробляється чорнослив, і висушувати їх, люди почали ще в VI столітті до н. е. , а ось у нас слива з'явилася лише у ХVІІ столітті, коли кілька саджанців цього дерева завезли з Азії. 

До речі, про користь чорносливу. Він славиться великою кількістю цінних речовин і вітамінів: це й органічні кислоти (щавлева, лимонна, яблучна), і клітковина, і пектинові речовини, а також кальцій, магній, фосфор, залізо.

Чорнослив рекомендують при анемії та авітамінозі, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при інфекційних захворюваннях та як антибактеріальний засіб. А ще чорнослив має жовчогінну та сечогінну дію, ефективно очищає організм. Вживаючи в їжу чорнослив можна значно знизити ризик виникнення гіпертонії, захворювань серця і нормалізувати обмін речовин.

Обережно, в силу його калорійності, вживати сухофрукт слід при ожирінні і діабеті, а мамам (що годують грудьми), через його проносну властивість, варто відмовитися від цього продукту, щоб не викликати розлад шлунка і кольки у немовлят.

Ну і, звичайно, чорнослив незамінний на кухні для приготування апетитних і пікантних страв: м'ясо з чорносливом, компоти, киселі та коктейлі, та й просто як ласощі в десертах та шоколаді.

Насамкінець, рекомендуємо ласунам рецепт сирних ролів з чорносливом. Для десерту потрібно: 200 г сиру, 8 шт. чорносливу, 2 ч. л. сметани, 1 ч. л. меду, 50-100 г родзинок, 10 г гіркого шоколаду, 1 ст. л. кокосової стружки, 1 ст. л. кунжуту, 10 шт. мигдалю (або інших горіхів). Перетріть сир через сито і змішайте з медом та сметаною. Чорнослив поріжте якомога дрібніше. На харчову плівку насипте рівним шаром кокосову стружку і кунжут, а зверху акуратно викладіть сир і розрівняйте ножем. Родзинки розпарити в гарячій воді і просушити. Розкладіть на сир чорнослив і родзинки. Підніміть один край плівки і згорніть у рулет. Дайте десерту застигнути у холодильнику протягом 30-40 хвилин. Перед подачею на стіл наріжте рулет на роли, полийте їх розтопленим шоколадом і зверху прикрасьте горіхами.

Насамкінець, пропонуємо вам цікавий рецепт «оливок» з терену.

Візьміть - 2 кг терну, 1 л води, 1 ст. л. солі, 1 ст. л. цукру, 4 ст. л. оцту, чебрець, лавровий лист. Плоди помийте, залийте окропом, накрийте кришкою і залиште на 15 хвилин. Лавровий лист зламайте на невеликі шматочки. Воду з-під терену злийте в каструлю, додайте сіль і цукор, доведіть до кипіння. Зніміть каструлю з маринадом з вогню, додайте оцет і розмішайте. Терн перекладіть у стерилізовані банки, перемежаючи ягоди листям чебрецю та шматочками лаврового листка. Залийте вміст банок гарячим маринадом до самого верху, закатайте кришками, переверніть дном догори та накрийте чимось теплим до повного остигання. Смачного!

Фото та матеріал: відкриті джерела

Читайте також: