Харків'яни поділились приємними несподіванками святкового дня (фото, відео)

10516
Навіть під час війни є час на диво та святковий настрій.

А свято Медового Спасу або Маковей видалось чудовим! Перед храмом навіть букети з травами продавали, а у святій обителі під час служби святили мед та воду. Навіть тим, хто не встиг вчасно, святий отець не відмовив в благословенні.
Свято не було б повним без розповіді про людей, завдяки яким ми маємо на столі смачний та корисний мед.
Перший Спас недаремно називається медовим чи маковим – у ці дні на пасіках починають відкачувати мед, з якого дбайливі господині готують для родини частування.
А ще цими днями до війни традиційно проводили ярмарки меду. Але у Харкові навіть у ці важки часи сміливці привозять на ринок свій скарб, щоб разділити його з співвітчизниками.
Так, керівник громадської організації "Союз пасічників Харківської області" та проєкту "Колодне бджільництво для душі - "Apiculture" Сергій Метельов не звик сидіти без діла, адже мед та інша продукція бджільництва - сенс його життя, який може принести користь людям. На прилавку Сергія була домашня духмяна малина, смачний свіжий мед з лугового різнотав'я та забрусовий мед, який використовується для харчування та лікування дітей і дорослих. Бо забрусний мед – це верхній медовий шар, який першим витікає при зрізанні воскових кришечок. Завдяки частинкам інших бджолопродуктів та відсутності етапу викачування він вважається більш цінним. Докладніше бджоляр розповів читачам GХ на відео.А ще в цей святковий день Сергій усіх пригощав шматочками плетінки з маком. Новий вид діяльності підкорюється бджоляру - адже не дарма кажуть "справа майстра боїться".Наостанок керівник "Apiculture" пообіцяв ще й нові картини на прополісних холстах окладніше про Сергія Метельова та його унікальні творіння читайте в новинах GХ (про унікальних харківских майстрів живопису  та диво-вулик). Миру нам усім!

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко
Читайте також: