До лютого в малому залі галереї "Бузок" працює персональна виставка робіт Віталія Сластяникова - "Щаливі зустрічі".
Як зізнався сам автор його життя це сута таємниця, як і його роботи. Почати лише з того, що пошукова система видає лише його ім'я - однофамільців автор не має.
Найбільша таємниця, що від дати народження до картин створених ще в 2019 році - його життя тісно переплетено і має на тяки на сучасні под ії в Україні.
Зокрема, народився Віталій 24 лютого 1980 року. В містичні за китайськими традиціями четвіркі, в його 44 - почалося повномасштабне вторгнення рф в нашу країну.
А ще, серед його 200 робіт є картина, яка виявилась повною знаків, що віщали біду України. Автор створив її за 5 років до початку війни, але 24 окреми частини, з яких вона створена, символізують нашу країну - накрили літери V та Z...
Сам автор наголошуэ. що його освіта жодного відношення до мистецтва не має. Він творить з натхненням. Отож-бо і його роботи виходять із глибоким смислом, про який він із задоволенням розповідає.
До речі, у вас є ще 3 дні, щоб особисто дізнатися секрет закодованої "Щаливі зустрічі", яка охоплює усі 16 робіт об'єднаних одним сюжетом.
А ще, навіть, в назві виставки на афіші є закодована символіка подвійна ї та V. Про усе це автор обіцяє докладно розповісти при особистій зустрічі, про що наголосив у інтерв'ю GX.
Довідка. Віталій Сластяников народився і виріс у Харкові, має освіту, не пов'язану з мистецтвом. З молодих років його охоплювали періодичні сплески творчого натхнення, але незабаром воно поступово згасло, так як виникли інші інтереси. І тільки через багато років Віталій раптово усвідомив, що довго йшов хибним шляхом. Він зрозумів, що творчість є невід'ємною частиною його життя, її змістом і основним способом самовираження.
Представлена серія відрізняється оригінальною ідеєю, що поєднує роботи не лише сюжетно, а й візуально. Вона побудована на основі двох геометричних фігур, розташованих в одному й тому же місці в кожній роботі. В основі експозиції лежить історія любовних стосунків. Вона розбита на кілька етапів і виглядає як ланцюжок, згідно з задуманим сценарієм. Заохоченням до такого рішення послужило бажання по-новому подивитися на традиційне сприйняття реальності та занурити глядача у глибокі роздуми.
Віталій працює виключно олією на полотні, в різних напрямках. Завдяки аскетичності робочого процесу митцю вдається підкреслити технічну індивідуальність. В цілому він намагається передати багатогранність стану (переживання) людини, а також особливий погляд на нематеріальні речі, такі як емоції, почуття, події, образи, знаки, фізичні явища, символічні позначення та інше. Ця виставка дев'ята з десяти офіційних.
Фото, відео та матеріал: Наталія Бойченко, GX, Віталій Сластяников