Багато господинь ще з літа заготовили пахучий цілющий мед: акацієвий, липовий, з глоду, вересовий, гречаний, буркуновий, конюшинний, ріпаковий, луговий, гірський і хвойний. Кожен з них має свій специфічний смак і корисні властивості.
Тим же, хто не встиг, ще є час заглянути на базар, ярмарок, у магазин, а краще до перевірених знайомих.
Наш земляк, керівник проєкту "Колодне бджільництво для душі - "Apiculture" Сергій Метельов з початку війни не сидів без діла, адже мед та інша продукція бджільництва - сенс його життя, який може принести користь людям. Його можна зустріти з дарами від бджілок на ринку Салтівки у вихідні дні (по пр. Тракторобудівників).
А ще з цього року своїм мистецтвом Сергій дивує та зустрічає відвідувачів Сумського ринку.
Окрім меду та іншої продукції бджільництва, за його прилавком справжня виставка робіт майстрів на прополісних холстах - це і відомі картини, і нові роботи художників. навіть друк фото за бажанням. А ще медові пряники та яскраві свічки, які майстер готує сам і обіцяє вже скоро навчити усіх охочих.
А ось чого слід остерігатися, так підприємців, які заради наживи перетворюють мед із корисного продукту на отруту. При проведенні рейдів експерти стикаються з тим, що дорожчі сорти меду з ринку виявляються звичайними квітковими, а в магазинах взагалі трапляється старий розтоплений мед, який видають за свіжий. Так що найкращий вибір - це купувати мед у перевірених знайомих або придивитися, у кого на ярмарку більше беруть і дотримуватися нехитрих правил вибору меду.
Про користь меду можна говорити дуже довго, але, як і будь-яким продуктом, їм не можна зловживати.
Медом можна вилікувати гастрит; відновити сили після хвороб, тренувань та операцій; отримати заряд енергії на весь день та знизити рівень стресу; він відмінний антисептик і просто незамінний при запаленні ясен та стоматиті; підвищує імунітет та допомагає при лікуванні застуди; має протимікробні, сечогінні та бактерицидні властивості, а при правильному вживанні омолоджує організм.
Акуратно варто вживати мед при хронічному діабеті, виразці шлунка, людям з надмірною вагою, алергікам та астматикам. І, звичайно, корисний лише натуральний мед.
Наостанок пропонуємо вам скуштувати кілька корисних рецептів з медом від застуди:
Мед та куркума. Ці два найпотужніші захисники від застуди відомі цілителям вже давно. Якщо змішати мед і куркуму в рівній пропорції (можна додати пропорційно сік лимону), вийде найпростіший засіб, який швидко зміцнює імунітет.
Рекомендується застосування цієї пасти протягом 3-х днів: перший день розсмоктувати через кожну годину по 1/2 чайної ложки суміші, у другій – через кожні дві години, а на третю пасту використовують лише у три прийоми.
Ще одним ефективним рецептом для захисту від застуди вважається чай з меліси з додаванням куркуми та меду: на склянку теплого відвару меліси, додайте 10 г куркуми та 2 чайні ложки меду. За бажанням можна додавати свіжий лимон та імбир.
Будьте здорові, і нехай у вашій аптечці будуть лише корисні природні засоби.
Фото: GХ, Наталія Бойченко, відкриті джерела