Два дні поспіль на Землі вируватиме магнітна буря

1167

Вже не вперше за останній час катаклізми на Сонці завдають клопоту мешканцям Землі  (але й дарують яскраві спогади - докладніше у новині GX).

Ще з 22 січня триває радіаційний шторм (потужність S1), але цього тижня Землю може вразити ще й корональний викид маси (CME). Він залишив Сонце вчора (29.01.2024) після сильного спалаху (класу M6) від сонячної плями AR3559. Як повідомляють фахівці з NASA, це може спричинити геомагнітну бурю із полярними сяйвами у високих широтах.

На наше щастя, період сильних магнітних бур наближається до завершення. Сьогодні, 3 лютого, помірне магнітне хвилювання з К-індексом 3 з 9 можливих – це зелений рівень.

Але 4 лютого очікується буря з К-індексом 4 - це жовтий рівень. А вже 5 лютого магнітосфера прийде до норми.

Довідка. Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності — К-індексу — від показника 2 до 9. Чим вище К-індекс, тим сильніше буря та її наслідки та вплив на людей і техніку.
У пікові дні магнітних бур лікарі радять відмовитися від сильних фізичних навантажень і менше перебувати на сонці. Також краще перенести магнітні коливання допоможе хороший сон.
Важливо також пам'ятати про правила харчування — під час бур варто відмовитися від фаст-фуду, жирної їжі та алкоголю. Людям із хронічними хворобами медики радять носити з собою аптечку з необхідними ліками.

Нагадаємо, харківський астроном Володимир Кажанов поділився дослідженнями, які прогнозують цього року багато клопоту землянам — у світі може статися повний блекаут.




Фото та матеріал: Володимир Кажанов, відкриті джерела

Читайте також: