Жах війни очима дитини з Харкова побачать на найстарішому кінофестивалі світу (фото, відео)

1163
В Італії стартував 80-й ювілейний Венеціанський кінофестиваль.

Один із найпрестижніших кінофорумів у світі та найстаріший кінофестиваль в історії триватиме до 9 вересня. За головний приз фестивалю - Золотого лева - цьогоріч поборються 23 стрічки.Українські фільми не потрапили в основну конкурсну програму. Водночас в рамках програми Orizzonti Extra покажуть фільм української режисерки Анни Бурячкової «Назавжди-Назавжди» про життя київських підлітків наприкінці 90-х років.

Також у програмі Giornate degli Autori буде представлена картина спільного виробництва Словаччини, Чехії та України «Фотофобія». Фільм розповідає про 12-річного Нікі, який із родиною живе на станції харківського метро. Тут вони ховаються від війни. Саме тому для сім'ї Нікі денне світло — синонім смертельної небезпеки, тому хлопчику не дозволяють виходити назовні.

У програмі Venice Classics буде представлена і українська класика - «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова. Показ присвячено до 100-ліття від дня народження видатного режисера, яке святкуватимуть наступного року.

Окрім цього у рамках фестивалю відбудеться прем’єра імерсивного проєкту «Перша доба», ідея якого — за допомогою віртуальної реальності перемістити глядачів у події першого дня повномасштабного російського вторгнення. Зокрема, до Бучі та Бородянки.Фото, відео, та матеріал: GX, Суспільне, телемарафон, з відкритих джерел

Читайте також: